הסלמה בדרום - עדכונים שוטפים

רקטה פגעה בנתיבות וגרמה נזק לבתים; צה"ל תקף הלילה ברצועת עזה

מצרים פועלת להשגת הפסקת אש; בעקבות הפגיעה בוטלו הלימודים בנתיבות; אתמול פגעו רקטות בבתים פרטיים בשדרות ובשער הנגב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הסלמה נוספת בדרום: יותר מ-100 רקטות לעבר ישובי הדרום. שלושה בני אדם נפצעו באורח קל. שתי פגיעות ישירות בבתי מגורים בשני מטחי רקטות שנורו לעבר העיר שדרות והמועצה האזורית שער הנגב. הלימודים בשדרות, מכללת ספיר ואשקלון צפויים להתחדש הבוקר. חיל האוויר תקף הלילה מטרות ברצועה, ומוקדם יותר שני פעילי ג'יהאד אסלאמי נהרגו בתקיפות צה"ל ברצועה. שבעה פלסטינים נוספים נפצעו. נתניהו יתדרך שגרירים זרים במצב ברצועת עזה ובגבול עם סוריה.

08:50 - שתי רקטות שוגרו לעבר אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה אחת מהן. בנתיבות טופלו עד כה 20 נפגעי חרדה.

07:38: בעקבות ירי הרקטות, ראש העיר נתיבות הורה על ביטול הלימודים בבתי הספר שאינם ממוגנים בעיר.

07:19: אחרי כמה שעות של שקט יחסי ביישובי הדרום, רקטה פגעה בחצר בית בנתיבות. רסיסים גרמו להרס ב-3 בתים. במקום 10 נפגעי חרדה.

07:03: הלימודים יתקיימו הבוקר כסדרם בכל יישובי הדרום.

10 מתוך 10 |
פגיעת טיל גראד בנתיבות
1 מתוך 10 |
תמי שדדי בביתה ההרוס בנתיבות
2 מתוך 10 |
פגיעה ישירה בבית בנתיבות

04:36: על פי הודעה שפרסם דובר צה"ל, חיל האוויר תקף הלילה מנהרת טרור ואתר לאחסון אמצעי לחימה בצפון הרצועה, וכן אתר לשיגור רקטות בדרום הרצועה. "זוהו פגיעות מדויקות במטרות". לא נמסר על נפגעים באירוע.

03:03: אחרי ערב עם נפילות רבות של רקטות, בדרום שקט בשעות האחרונות.

21:50: הלימודים צפויים להתחדש מחר בשדרות, מכללת ספיר ואשקלון.

21:48: בעקבות פגיעת הרקטה באזור נתיבות אמר ראש העיר יחיאל זוהר ל"הארץ": "בתקופה האחרונה פניתי מספר פעמים לגורמי הביטחון בבקשה להחזיר את סוללת כיפת ברזל שהיתה בעיר ונלקחה. אנחנו עיר שאין בה מיגון, והכיפה היא צורך הכרחי למען ביטחון התושבים. אני מאוכזב מאוד שפנייתי לגורמי הביטחון לא נענתה".

21:29: כמה רקטות נחתו בשטחים פתוחים באזור נתיבות. אין נפגעים ולא נגרם נזק

21:18: רקטה נפלה במועצה האזורית שער הנגב ופגעה בבית מגורים. הבית היה ריק ולכן לא היו נפגעים (יניר יגנה)

20:04: מקור בלשכת ראש הממשלה מוסר שנתניהו בוחן את האפשרות לצאת לפעולה צבאית ברצועת עזה. מחר הוא צפוי לקיים תדרוך לשגרירים זרים המוצבים בארץ בנושא המצב ברצועת עזה ובגבול עם סוריה. "ראש הממשלה מעוניין להכין את דעת הקהל הבינלאומית לפעולה ישראלית בעזה", אמר מקור בלשכת נתניהו. "מטה ההסברה הלאומי הציג לו היום את תכניות המגירה בתחום ההסברה".

19:44: רקטה פגעה בבית בשדרות. במקום כמה נפגעי חרדה, ונזק נגרם למבנה. כוחות ההצלה הגיעו למקום

19:34: גורמי מודיעין מצריים מנהלים מגעים עם אינטנסיביים עם ישראל והחמאס במטרה להגיע להסכם הפסקת אש בין הצדדים. עד כה לא נקבעה שעה ספציפית לתחילת הפסקת האש, אך על פי המידע שהגיע ל"הארץ", שני הצדדים הבהירו ש"שקט ייענה בשקט".

19:21: שתי רקטות נוספות נחתו באזור המועצה האזורית אשכול, ללא נזק או נפגעים

18:35: שבע רקטות נוספות נחתו באזור המועצה האזורית אשכול. אין נזק או נפגעים

17:45: ארבע רקטות נחתו באזור המועצה האזורית אשכול. אין נפגעים או נזק

17:15: שתי רקטות נחתו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים או נזק

16:55: אזעקת צבע אדום נשמעה בשדרות

14:32: בעקבות הירי לעבר באר שבע, ממליצה העירייה להורים לאסוף את ילדיהם מבתי הספר ברחבי העיר. עם זאת, הצוות החינוכי הונחה להישאר במוסדות החינוך עד לסוף יום הלימודים. ראש העיר, רובי דנילוביץ' אמר בעקבות ההמלצה כי "אזור הדרום נמצא בעיצומה של מלחמת התשה ומדינת ישראל חייבת לשים לזה קץ". מחר יתכנסו ראשי הרשויות בלשכתו כדי לתאם עמדות.

14:10: כיפת ברזל יירטה רקטה שנורתה לעבר באר שבע. זו הפעם הראשונה בסבב ההסלמה הנוכחי שהפלסטינים יורים לעבר העיר באר שבע. 

13:10: מטח רקטות שוגר לעבר המועצה האזורית שדות נגב וחוף אשקלון. בשדות נגב פגעה רקטה אחת בחממה ובחוף אשקלון פגעה הרקטה בלול תרנגולות. נגרם נזק אך לא היו נפגעים. כעשרים דקות מוקדם יותר התפוצצו שתי רקטות בשטחים פתוחים במועצה האזורית חוף אשקלון. 

ג'יפ צה"לי שהיה במרחק של כ-150 מטרים מהגדר בתוך שטח ישראל, ספג בשבת פגיעה ישירה של טיל נ"ט שנורה מאזור שג'עייה ברצועת עזה. כמה ארגונים קיבלו על עצמם אחריות לירי הטיל, ובהם גדודי אבו עלי מוסטפה, הזרוע הצבאית של החזית העממית וחמאס עצמו. בארגון הכריזו כי הפגיעה בג'יפ נעשתה בתגובה להרג ילד פלסטיני בן 13 בחמישי בערב.

בצבא הגיבו בירי טנקים לאזור ממנו בוצע ירי הטיל, ולאחר מכן הופגזו עוד ארבע מטרות ברצועה, שתיים מהן בשכונת זייתון. כלי תקשורת ברצועת עזה דיווחו על ארבעה הרוגים וכ-35 פצועים, מהם כעשרה במצב קשה.

שני חיילי גבעתי, אחד מהם פצוע בראשו באורח קשה מאוד והשני פצוע בינוני עד קשה מרסיסים, הובהלו במסוק לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. שני חיילים נוספים שנפצעו קל-בינוני פונו לבית החולים ברזילי באשקלון.

קצין בכיר בצה"ל אמר כי זהו "אירוע חמור מאוד – השני במספר בתוך ימים בודדים בו ישנה פעילות נגד כוחות צה"ל בתוך שטחינו". ההערכה שהתגבשה בצבא היא כי מאחורי ירי הנ"ט עומד הג'יאהד האיסלאמי.

בהכנת הידיעה השתתפו: גילי כהן, יניר יגנה, ג'קי חורי ואבי יששכרוף

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ