חייל נפצע קל מאוד מכדור תועה שנורה מסוריה

ההערכה היא כי מדובר בכדור תועה מהעימותים בין צבא סוריה למורדים. החייל טופל במקום; גורם צבאי אמר כי בצה"ל לא מתכוונים להגיב לירי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חייל צה"ל נפצע קלות מנתז או מקליע בעקבות ירי מנשק קל מכיוון סוריה היום (חמישי) לעבר רמת הגולן. הכדור פגע סמוך לכח צה"ל שעבד בעבודת גידור באזור רכס הבשנית (תל חזקה) שבמזרח הגולן, סמוך מאוד לגדר הגבול. החייל טופל במקום. ההערכה היא כי מדובר בכדור תועה מהעימותים בין צבא סוריה למורדים. גורם צבאי אמר כי בצה"ל לא מתכוונים להגיב לירי.

זהו מקרה נוסף של ירי תועה לעבר ישראל כתוצאה מהקרבות בין נאמני אסד ובין כוחות האופוזיציה בשבועיים האחרונים. אלו פרצו לאחר שהמורדים הצליחו להשתלט על הכפרים ביר עג'ם ובריקה. 

באחת התקריות פגעו קליעי תחמושת קלה ברכבו של מפקד גדוד בצה"ל. בכמה מקרים נחתו פצצות מרגמה של כוחות הצבא הסורי בשטח ישראל, אחת מהן אף פגעה במושב אלוני הבשן. במערכת הביטחון משוכנעים כי כל מקרי הירי אירעו בשוגג, ולא נבעו מתוכנית מכוונת של משטר אסד להבעיר את הגבול עם ישראל. 

הצבא מנסה לשוב ולשלוט על המובלעת בגבול, ללא הצלחה. במהלך נסיונות הכיבוש אף חדרו טנקים סורים למרחב שהוגדר כאיזור חיץ והפרו בכך את ההסכמות שהושגו בהפסקת האש בין ישראל לסוריה ב-1974. בתגובה ירתה ישראל פעמיים לעבר הכוחות הסוריים. בפעם הראשונה נורה טיל "תמוז" לשטח פתוח ובפעם השנייה נורתה אש טנקים מדויקת אל סוללת מרגמות סורית, ירי שממנו נפגעו גם שני חיילים סוריים.

ערוץ 1 דיווח השבוע כי סוריה העבירה מסר לישראל דרך האו"ם, לפיו בכוונתה להגביר את הפיקוח על פעולת צבאה בקרבת הגבול ברמת הגולן, וכי תימנע מירי נוסף לשטח ישראל.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ