קבוצת ההאקרים אנונימוס: תקפנו מאות אתרים ישראלים

"לסגת לעולם, לעולם לא לוותר", כתבה הקבוצה, שהשחיתה בין היתר את אחד מאתרי משרד החוץ ואת האתר של מפלגת קדימה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

מבצע "עמוד ענן" גרר תגובות מעורבות ברשת האינטרנט. לצד קריאות תמיכה רבות, הוא ספג גם ביקורת חריפה ברשתות החברתיות- ביקורת שהגיעה מקצוות העולם. ואולם, התגובות לא הוגבלו לביקורת בלבד. חברי קבוצת אנונימוס- קהילת ההאקרים הבינלאומית- שכבר תקפו בעבר אתרים בישראל, המשיכו במה שהם מכנים #OpIsrael, ותקפו, לדבריהם, מאות אתרים ישראלים בימים האחרונים. כמו כן קיבלו ישראלים רבים הודעות סמס ממי שמכנים את עצמם "גדודי אל קודס", בזו הלשון: "אנחנו נהפוך את עזה לבית עלמין שלךם ולעשות תלאביב של להבה" (הטעויות במקור).

מבצע "עמוד ענן"- דיווחים חיים באתר "הארץ"

ביום חמישי האחרון דיווחו אנשי אנונימוס כי הפילו כ-40 אתרי ממשל ישראלים, אך האתר היחידי שהציגו כמותקף היה אתר של חברת שמירה וניקיון. דיווח זה הגיע לאחר שח"כ דני דנון (ליכוד) הודיע מוקדם יותר השבוע, על הפלת אתרו בידי קבוצת TeaM KuWaiT HaCkErS.

"האתר שלי נפרץ כעת ע"י האקרים מטעם החמאס. אם האקרים קיצוניים פורצים לי לאתר בגלל העצומה, כנראה שאנחנו עושים משהו נכון", כתב. "בקרוב האתר יתוקן, ותוכלו להמשיך לחתום על העצומה להפסקת החשמל לעזה. יחד ננתק את עזה מחשמל!", הבטיח דנון ביום חמישי.

הרמטכ"ל ושר הביטחון בהערכת מצב, היוםצילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

נכון להבוקר (שבת) באתר של דנון עדיין מתנגנת המוסיקה, שהועלתה אליו בידי ההאקרים ועדיין מתנוססות בו תמונות אחמד ג'עברי ורקטות פלסטיניות, כמו גם התמונה המזויפת של טילי השיהאב האיראניים מ-2008, שבה נראה שיגור של ארבעה טילים, בעוד שבתרגיל עצמו, אחד הטילים לא שוגר.

מי שייכנס לאתר ימצא שם גם כתובת בערבית ובאנגלית עילגת, "לסגת לעולם לעולם לא לוותר. ההתנקשות במנהיגנו לא רק תגביר את כוחנו, בקרוב אתם תהרגו את כולכם, אז הם 'טראלו' (Trahlo) את אדמתנו. זה מתחיל!!!".

הבוקר הודיעו חברי אנונימוס על תקיפה והפלה של 550 אתרים, ובהם אתרים יותר מרכזיים כמו אתר מפלגת קדימה שאכן הופל ואתר משרד החוץ. הם כתבו עוד כי מחקו את מאגר המידע של אתר משרד החוץ, אלא שלמעשה מדובר באתר השייך ליחידה קטנה במשרד החוץ, ליתר דיוק למש''ב - סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל, כלומר התוכנית שתפקידה לרכז את משלחות הסיוע הישראליות למדינות מתפתחות באפריקה ובאסיה. לפי אתר משרד החוץ שפועל כרגיל בשעה זאת, "הפעילות ממומנת בשיתוף עם מדינות שלישיות וגופים רב-לאומיים, כמו ארגון מדינות אמריקה, הבנק הבין-אמריקני לפיתוח, תוכנית האו"ם לפיתוח, אונסק"ו וארגון המזון והחקלאות".

בנוסף הם הודיעו כי פרצו לאתר בנק ירושלים ובסיס המידע שלו נמחק. עם זאת, בשעות הבוקר נראה היה דווקא כי האתר פועל. אתר קדימה עדיין מושחת. בנוסף, הושחת אתר של מעבדה בטכניון, אתר של חברת בנייה ושיפוצים (בבעלות ערבית), אתר של מגרש מכוניות קארטינג בצפון ועוד.

בהודעתם כתבו אנשי הקבוצה כי "אנונימוס עמדו זמן רב מדי מנגד עם שאר העולם וצפינו בייאוש ביחס הברברי, הברוטאלי והנתעב כלפי העם הפלסטיני, במה שמכונה 'השטחים הכבושים' בידי צה"ל".

"אבל כשממשלת ישראל איימה בפומבי לנתק את כל חיבורי האינטרנט והתקשורת האחרים לתוך ומחוץ עזה, הם חצו קו ברור", לשון הודעת אנונימוס, "כמו שהדיקטטור לשעבר של מצרים מובארק למד בדרך הקשה - אנחנו אנונימוס ואף אחד לא סוגר את האינטרנט במשמרת שלנו. אנחנו מזהירים את צה"ל ואת ממשלת ישראל רק פעם אחת".

בהודעה נוספת התייחסו אנשי הקבוצה לניסיונות לטעון כי הם בעצמם טרוריסטים. "הרשו לנו להבהיר פעם נוספת: אנונימוס אינו תומך בשום צורה בשימוש באלימות. אנונימוס הוא קולקטיב עולמי של אנשים שפועלים למען זכויות אדם, צדק ושוויון עולמי לאזרחים של כל מדינה".


אתר האינטרנט של דני דנון לאחר שהותקף

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ