עם ממתקים וסלטים, גוש דן מקבל את פני כיפת ברזל

תושבי האזור חגגו את הצבת כיפת ברזל, ש"באה לפוצץ את הבועה". החיילים האחראים על הסוללה מתמרנים בינתיים בין הצלמים והעיתונאים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"תמיד אמרו על תל אביב שהיא מנותקת", אומר אחד מתושבי גוש דן, "אז הנה, כיפת ברזל באה לפוצץ את הבועה". בוקר יום שבת, ותושבי האזור קיבלו תוספת משודרגת: סוללת כיפת ברזל, החמישית במספר, הוצבה במקום.

השמועה על מיקום הסוללה מכה גלים. כפי שהתרחש בעת הצבת יתר הסוללות בהסלמות הקודמות, תושבי האזור לא נותרו שאננים להתרחשות המלהיבה, שהביאה עמה גל צלמים ועיתונאים. "אתה לא מבין כמה צלמים יש פה, כאילו בר רפאלי בעירום", אומרת אחת מצעירות השכונה בטלפון הסלולרי לאחיה. "זה יותר טוב מבר רפאלי בעירום", עונה לה אחרת.

מבצע "עמוד ענן" - דיווחים חיים באתר הארץ

הסוללה החמישית קיבלה פ"מ (פקודת מבצע) בשעות הבוקר ביום שבת. החל מזמן זה, היא מסוגלת לזהות, לעקוב וליירט - באם יהיה צורך – בכל רקטה שתגיע לאזור המרכז. למרות זאת, מעריכים בצבא כי היקף הרקטות ארוכות הטווח שנמצא בידי חמאס והארגונים הוא שולי, אך עדיין קיים. היירוט הראשון של מערכת "כיפת ברזל" בגוש דן, בדיוק על ידי אותם משגרים הממוקמים שם, מוכיח כי האיום כלפי האזור עדיין קיים.

סוללת כיפת ברזל באזור גוש דן. "כאילו בר רפאלי בעירום", התלהבו התושבים

אט אט, הופכת העלייה לרגל למאסיבית יותר: רוכבי אופניים שמודאגים יותר מכך שלקחו להם את מסלולי הרכיבה, הורים לילדים שנוהגים לטייל בפיסת הדשא הירוקה באזור, וכמובן תושבים סקרנים. "זה מוריד קצת מהלחץ, העובדה שיש פה עכשיו כיפת ברזל. אין מה לעשות, האזעקות פה, וזו כנראה מכה שצריך לחוות אותה בשלב מסוים כמו תושבי הדרום", אומרת מור (29), שהגיעה לקבל את פני הסוללה והחיילים. עמה משלחת של אחיה הקטנים ובני הדודים.

עוד ועוד תושבים מגיעים לראות את המשגרים שהוצבו באזור. הם לבושים בבגדי שבת וחוזרים מתפילת הבוקר. "איזה כיף לראות חיילים לידינו", אומרת אישה מבוגרת שהגיעה יחד עם בעלה לצפות בסוללה. בגלל השבת היא מבקשת שלא לציין את שמה, ואומרת בחצי חיוך: "איך פתאום המצב השתנה, אה? תל אביב הפכה לחזית. לפחות אנחנו מוגנים".

גם אנשי "כיפת ברזל" כבר רגילים להיותם אייטם עיתונאי. "הנה, זה הצלם מ'ישראל היום', לא?", שואלת אחת החיילות שהופקדה על משימת השמירה על הסוללה, אך עסוקה יותר בשמירה על הצלמים שבאו לראות אותה. "זה הפך לאתר עלייה לרגל", היא אומרת.

מור אומרת שבכל שבת מגיעים בני המשפחה לטייל באזור עם הכלבים שברשותם, אך הפעם האטרקציה של כיפת ברזל הביאה אותם לפתוח שולחן עבור החיילים. עם ממתקים, סלטים וארוחת צהריים מאולתרת, הם מבקשים לקבל את פני הכיפה והשבת.

זמן קצר לאחר מכן, נראים מהאופק שני סוסים ועגלה. עם דיבורית בלוטות', שמאפשרת לדבר מהשטח, מגיעים תושבים נוספים לצפות בפלא הכיפה. רק בקשה אחת יש להם, כפי שהם אומרים לאחד מקציני חיל האוויר במקום: "המפקד, שמור עלינו. צריך שהסוסים לא ייבהלו מהרעש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ