טור מעזה |

לנסות לישון שעה אחת ברציפות

להתרחק מחלונות, לשמוע את צה"ל משתלט על תדר הרדיו ולקרוא בפייסבוק: "הבית הלך, אבל תודה לאל, אנחנו עדיין בחיים"

עביר איוב, עזה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עביר איוב, עזה

לוודא שברדיו יש סוללות, שיש לנו פנסים ולהתרחק עד כמה שאפשר מחלונות פתוחים – שתי אחיותיי ואני עורכות את ההכנות המסורתיות לקראת הלילות הקשים הצפויים. לנסות ולישון שעה אחת ברציפות נהפך לחלום הבלתי מושג שלי כאן ברצועת עזה, ואני לא יוצאת דופן. ואף על פי כן, הלילה שכבנו לישון מוקדם כדי לנצל ככל יכולתנו את כל דקות השקט היחסי. למזלנו הגדול, הצלחנו לישון שעה וחצי ואז השינה הופסקה בפתאומיות ברעם פיצוץ בקרבת מקום. אפשר לחייך בצער, אבל אני קפצתי בבהלה מהמיטה בניסיון "לברוח"!

לאחר שיצאנו מההלם והבנו שאנחנו בחיים, רצנו להדליק את הרדיו כדי לקבל מושג איפה אירע הפיצוץ. למרבה ההפתעה, הרדיו המקומי לא שידר חדשות, הוא שידר אזהרה ישראלית נגד חמאס וועדות ההתנגדות – צה"ל השתלט על התדר. הם קראו לנו, לאזרחים, להיזהר, שכן "חמאס משחק בחיים (שלנו)". מעניין, ישראל מתעניינת בחיים שלי. ניסינו לברר איפה זה קרה, הפצצה פגעה במשרד הפנים השוכן בשכונה הדרומית תל אל-חאווה.

לאחר שנודע לי שהפגיעה לא הייתה קרובה כל כך לבית שלי, התחלתי לברר לשלום כל חברותיי המתגוררות באזור הזה. את חברתי אריג' תפסתי בדיוק כשהיא מעדכנת את הסטטוס שלה בפייסבוק: "הבית הלך, אבל תודה לאל, אנחנו עדיין בחיים". אריג' סיפרה לי שהאזור שלה הופצץ בלא הפסק, ופתאום הכול קרס אצלה בבית. "עדיין מצלצל לי באוזניים הרעש של זגוגיות החלונות שהתנפצו על הראש שלנו", המשיכה.

אזרחים ליד בית שנפגע בהפצצות חיל האוויר בעזהצילום: אי–פי

ביתה של אריג' ניזוק חלקית בזמן "עופרת יצוקה" ב-2009, כאשר הופצץ בניין הביטחון המסכל, הניצב בדיוק מאחורי משרד הפנים. אלא שהפעם ההרס גדול בהרבה, כל פנים הבית ניזוק, ולמזלם, הקירות עומדים על תלם. אמה של אריג' אמרה שהיא מצטערת על ביתה, אבל מאושרת שכל ילדיה בריאים ושלמים. "בעלי ואני עבדנו כל חיינו לבנות את הבית הנחמד הזה, והישראלים הרסו הכול בהרף עין".

התקיפה הישראלית החלה ביום רביעי בשבוע שעבר, כשישראל התנקשה בחייו של המפקד הבכיר של חמאס אחמד אל-ג'עברי, והכריזה שהמבצע הוא תגובה לשיגור טיל אל ג'יפ של הצבא הישראלי ליד הגבול הישראלי-פלסטיני בשבת שלפני כן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ