בצה"ל מתחקרים מה אירע בתקיפת חיל האוויר בצפון הרצועה, בה נהרגו 12 אזרחים, בהם ארבעה ילדים וחמש נשים בני משפחה אחת. במהלך היום נמסרו על ידי דובר צה"ל כמה דיווחים סותרים על האירוע, ובשעות הלילה סימני השאלה עדיין רבים. לפי דיווחי הפלסטינים, היום נהרגו ברצועת עזה 24 בני אדם, בהם 9 ילדים – מניין הרוגים גבוה במיוחד ביחס לימים האחרונים.

בשעות הצהריים דיווח דובר צה"ל כי חיל האוויר הצליח לפגוע בראש מערך הרקטות של החמאס, יחיא רביע, בתקיפה על ביתו בג'בליה שבצפון הרצועה. כמה שעות מאוחר יותר, לאחר קבלת פניות מהתקשורת, תיקן דובר צה"ל את הדיווח וטען כי מדובר ב"פעיל במערך הרקטות". בשעות הערב פרסם דו"צ כמה הודעות סיכום לפעילות צה"ל היום ברצועה, בהן לא צויינה פגיעה ברביע או בפעיל במערך הרקטות.

בצבא התייחסו לתקרית ואמרו כי בעת תקיפה של בכיר במערך הרקטי של חמאס, הפציצו בית בשכונת נאצר בעזה. ככל הנראה מדובר בטעות בתקיפת חיל האוויר, שמקורה בכשל בהעברת נקודת הציון לתקיפה, או בטעות בחימוש עצמו שנורה בצבא. לפי הנתונים שמסר צה"ל, בתקיפה הזו נהרגו 9 אנשים, ו-20 פצועים. מרביתם, מסרו בצבא, הינם אזרחים שאינם מעורבים בלחימה, כולל תינוקות וילדים.

בית משפחת א-דלו שהופצץ בעזהצילום: רויטרס

בצבא אומרים כי הם פועלים בניסיון לצמצם ככל הניתן את הפגיעה באזרחים. עוד מדגישים בצה"ל כי במקומות בהם צה"ל תוקף הוא מפרסם אזהרות לתושבי הרצועה - על ידי משלוח הודעות אס.אם.אס, התראות טלפוניות ופיזור כרוזים הקוראים להתרחק מפעילי חמאס.

נראה כי חיל האוויר תקף בטעות בית של אחד משכניו של רביע, מוחמד א-דלו, והרג עשרה מבני משפחתו ושני פלסטינים המתגוררים בסמוך. התמונות של הבית המופצץ שודרו הערב ללא הפסקה בערוץ אל-ג'זירה, בעיקר תמונותיהם של ארבעה ילדים שנהרגו בהפצצה. רביע ככל הנראה ניצל, בעוד שחמש נשים וארבעה ילדים שהיו בבית שהופצץ נהרגו. נכון לשעה זו בצה"ל עדיין לא יודעים בוודאות מה עלה בגורלו של רביע.


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ