כיפת ברזל התקלקלה והשלושה נהרגו בקרית מלאכי

מירה שארף, אהרן סמדג'ה ואיציק אמסלם נהרגו לאחר שתקלה השביתה את המערכת שאמורה היתה להגן מפני פגיעת הרקטה בבית בעיר

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

תקלה טכנית בסוללת כיפת ברזל שהוצבה ביום חמישי האחרון ליד קרית מלאכי גרמה להשבתת הסוללה למשך כחצי שעה, וכתוצאה מכך נהרגו שלושה אזרחים. בעקבות התקלה בסוללה לא יורטה אחת מהרקטות שנורו לעבר קרית מלאכי. הרקטה פגעה פגיעה ישירה בבניין והרגה שלושה דיירים בבניין: מירה שארף (27), אהרן סמדג'ה (46) ואיציק אמסלם (27).

תקלה במערכת ההפעלה של מערכת ההגנה האקטיבית השביתה את הסוללה במשך כשלושים דקות, במהלן נורתה הרקטה שפגעה בבניין המגורים בקרית מלאכי. לאחר מכן שבה המערכת לפעילות, ומאז המשיכה ליירט רקטות.

יאיר רמתי, ראש מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, אמר כי אינו מוכן להתייחס לתקלה זו או אחרת שהתגלתה במערכת, אך הסביר כי "בעת תקלות ספציפיות הצוות מקבל את הנתונים ומתחקר אותה. רוב הלקחים הם טכניים, וחלקם מבצעיים. אין מאה אחוז, אף מערכת לא תיתן מאה אחוז". 

דירתם של בני משפחת שארף בקרית מלאכי, שנפגעה מהרקטהצילום: ניר כפרי

מירה שארף היתה פעילה מרכזית בבית חב"ד בהודו ואלפי מטיילים ואנשי עסקים יהודים שביקרו בשנים האחרונות בניו דלהי הכירו אותה, את בעלה שמוליק ואת שלושת ילדיהם, שנפצעו מפגיעת הרקטה. מירה ושמוליק שארף היו השליחים המרכזיים בבית חב"ד בבירת הודו מאז נישואיהם, אירחו מטיילים רבים וסיפקו להם שירותים שונים, כנהוג בבתי חב"ד בעולם.

אהרן סמדג'ה היה פעיל מוכר בקרית מלאכי וניהל מזנון ששימש את תושבי השכונה. הוא הותיר אחריו אשה ושלושה ילדים. ההרוג השלישי, איציק אמסלם, נהרג לאחר שסירב להתפנות למרחב מוגן, והחליט להישאר במרפסת דירתו כדי לצלם את יירוט הרקטות על ידי כיפת ברזל. אמו של אמסלם סיפרה שבנה עמד במרפסת וניסה לצלם את הרקטה, כאשר היא פגעה ישירות בבניין וגרמה למותו.

    

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ