מתקפה בעזה || דיווחים שוטפים |

התשיעייה החליטה לתת עוד זמן למגעים הדיפלומטים

קלינטון צפויה להגיע היום לביקור בזק בישראל ■ בתום לילה שקט יחסית בדרום נורו הבוקר יותר מ-20 רקטות לעבר באר שבע ואשדוד, אדם אחד נפצע קל ■ צה"ל תקף הלילה מספר יעדים ברצועה, בהם הבנק האיסלאמי הלאומי

כתבי "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כתבי "הארץ"

מבצע עמוד ענן: ראש הלשכה המדינית של חמאס ומזכ"ל הג'יהאד ייפגשו היום שוב עם ראש המודיעין המצרי, בניסיון לסכם את הפרטים האחרונים בהסכם הפסקת האש. שרת החוץ האמריקאית קלינטון ומזכ"ל האו"ם באן קי מון צפויים להגיע היום לישראל. יותר מ-20 רקטות נורו הבוקר לעבר באר שבע ואשדוד. צה"ל תקף בלילה את בניין הבנק הלאומי האיסלאמי ברצועה. 

08:56: סוללת כיפת ברזל בבאר שבע יירטה שלוש רקטות שנורו לעבר העיר. שתי רקטות יורטו מעל אשדוד. 

08:50: ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, ומזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, רמדאן שלח, צפויים להיפגש הבוקר שוב עם ראש המודיעין המצרי הגנרל ראפת שחאתה ואנשיו, בניסיון לסכם את הפרטים האחרונים של הסכם הפסקת האש. בפגישה אמורים השניים לתת את הסכמתם לניסוח של הסכם הפסקת האש וללבן מחלוקות אחרונות. אם תתקבל הסכמתם, בתום הפגישה תוכרז הפסקת אש בין הצדדים. השניים אמורים לאשר את הנוסח האחרון של הפסקת האש שהעבירה ישראל לידי מצרים בעקבות פגישת התשיעייה הלילה. לפי גורמים מצריים, ההסכם ייושם בשני שלבים: תחילה הפסקת אש כוללת ולאחר מכן דיון על פתיחת המעברים והסרת המצור על עזה. נשיא מצרים מוחמד מורסי צפוי לערוב באופן אישי לסעיפי הפסקת האש.

08:30: שרת החוץ האמריקאית הילרי קלינטון צפויה להגיע היום לביקור בזק בישראל כדי לנסות לקדם הסכם הפסקת אש. מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, צפוי לנחות גם הוא הערב, וייפגש עם הנשיא פרס וראש הממשלה נתניהו. 

08:21: מטח של 16 רקטות נורה הבוקר לעבר באר שבע, שלוש מהן נחתו בשטחי העיר. רקטה אחת נפלה סמוך לאוטובוס בעיר, הנוסעים ירדו ממנו בעקבות האזעקה ותפסו מחסה. אדם אחד נפגע קל. רקטה נוספת פגעה בבית דו קומתי שנפגע קשה, דיירי הבית היו בממ"ד ולא נפגעו. פגיעה נוספת במכונית חונה בעיר. ששה בני אדם לקו בחרדה.

08:02: חיל האוויר תקף הלילה את משרדי הבנק האיסלאמי הלאומי בעזה. כמו כן הופצץ בדרום הרצועה ביתו של ראיד אל עטאר, אחד מראשי הזרוע הצבאית של חמאס. עטאר, האחראי על הגזרה הדרומית מטעם החמאס, לא נפגע.

07:32: מערכת כיפת ברזל יירטה מעל באר שבע שתי רקטות שנורו מרצועת עזה.

07:13: שרי ״התשיעייה״ החליטו להמשיך ולתת זמן למאמצי התיווך המצריים כדי לנסות ולהגיע להפסקת אש. במהלך ישיבת השרים שארכה יותר מארבע שעות הלילה, עלתה ההערכה כי מיצוי המהלך המדיני מול מצרים והקהילה הבינלאומית ייתן לישראל לגיטימציה רבה יותר לעבור למהלך קרקעי בעזה, אם השיחות על הפסקת האש יגיעו למבוי סתום.

גורם מדיני ישראלי מסר כי צה״ל ממשיך לפעול ברצועת עזה בהתאם ליעדי המבצע שהוגדרו ״אולם לפני החלטה על כניסה קרקעית מתכוון ראש הממשלה למצות את המהלך המדיני כדי לבדוק אם אפשר להשיג הפסקת אש ארוכת טווח״.

הגורם המדיני ציין שישראל מעדיפה להשיג את יעדי המבצע ללא כניסה קרקעית לעזה, ״אבל אם לא תהיה ברירה נעשה זאת, וצה״ל ערוך לכך״.

הבוקר ייפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שר החוץ של גרמניה, גידו וסטרוולה, ומחר ייוועד עם מזכ״ל האו״ם באן קי-מון. אחר הצהריים יישא נתניהו נאום בטקס האזכרה הממלכתי לראש הממשלה הראשון, דוד בן-גוריון, והוא צפוי להתייחס בו למבצע בעזה.

06:45: חרף הצמצום היחסי בהיקף הירי לעבר ישראל, צה"ל תקף במהלך הלילה כ-100 מטרות ברצועת עזה. הדי הפיצוצים של התקיפות הורגשו היטב באזור עוטף עזה. בין המטרות שהותקפו היו משגרים מוטמנים, כעשר מנהרות מסתור של אנשי חמאס ובתים בהם מתגוררים בכירים בארגון.

05:14: הנשיא שמעון פרס בראיון לרשת CNN: "מי שמבקר את ישראל על פעולתה בעזה צריך להציע אלטרנטיבה. בששת הימים האחרונים נורו 1,200 רקטות לעבר אזרחים, אימהות וילדים בישראל. אנחנו מנסים לפעול בצורה מרוסנת, אולם הם מתחבאים בבתים פרטיים ואפילו במסגדים. אנחנו עושים כמיטב יכולתנו לא לפגוע בחפים מפשע, אך לרוע המזל מלחמה היא מלחמה", אמר פרס.

במהלך נאום שנשא פרס בפני ארגון פרו-ישראלי בארה"ב, אמר הנשיא כי הוא אינו מאמין שמאחורי המבצע בעזה עומדים אינטרסים הקשורים בבחירות. "אף פוליטיקאי ישראלי לא יסכן את ילדנו למען קולות", אמר הנשיא.

02:30: מועצת הביטחון של האו"ם לא הצליחה לגבש הודעה הנוגעת לעימות הצבאי בעזה. שגריר רוסיה לאו"ם הביע מרת רוח על כך ש"מדינה מסוימת הכשילה את הניסיון". השגריר הרוסי התכוון לארה"ב שסיקלה את ההודעה. לדברי השגרירה האמריקאית לאו"ם, סוזן רייס, "אנחנו מאמינים שמעשים, ואף היעדר מעשים, של מועצת הביטחון צריכים להתמקד כרגע בחיזוק היוזמה להשגת הפסקת אש המוסכמת על שני הצדדים".

02:05: רשת CNN מדווחת כי ארה"ב שולחת לים התיכון שלוש ספינות על מנת שיוכלו לפנות מישראל אזרחים אמריקאים, במידה ויהיה בכך צורך, כך על פי בכירים אמריקאים. שני הבכירים האמריקאים ציינו כי אפשרות של פינוי אזרחים אמריקאים היא בעלת סיכוי קלוש וכי ממשל אובמה לא מתכנן לבצע פינוי שכזה לעת עתה.

על פי דיווחים פלסטינים, בשעה האחרונה הופצצו לפחות שתי מטרות ברצועת עזה, ובהן מטה הבנק האיסלאמי הלאומי.

בדקות האחרונות נשמעו אזעקות במועצה האזורית חוף אשקלון ובמועצת שער הנגב.

23:52: מוזיאון תל אביב הסיר כ-200 יצירות אמנות מחללי התצוגה והעביר אותן לחדר ביטחון משוריין, מחשש להסלמה שתביא למתקפת טילים על תל אביב. 

22:53: הפלסטינים מדווחים על עוד שלושה הרוגים, בהם שני ילדים, בהתקפה בצפון הרצועה. לטענתם, בסך הכל נהרגו היום 35 בני אדם ברצועה.

22:43: סקר של רשת סי-אן-אן: 57% מהאמריקאים מאמינים שהפעולה הצבאית של ישראל מוצדקת. 25% טוענים שאינה מוצדקת. דוברת משרד החוץ האמריקאי מסרה הערב: "השגרירות שלנו בתל אביב פועלת רק עם עובדים חיוניים ומספקת שירותים קונסולריים מוגבלים כרגע".

22:27: שליח הקוורטט למזרח התיכון וראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר, אמר הערב בראיון ל"עובדה" בערוץ 2 כי שוחח עם ראש הממשלה נתניהו, שהביע תקווה שלא יצטרך להגיע למצב שבו עליו להחליט על מבצע קרקעי. "בשלב הראשון, המיידי, צריך להימנע מהסלמה", אמר בלייר, "צריך לחץ בינלאומי שיגרום לחמאס להבין שירי מכוון לעבר אזרחים הוא בלתי מקובל לחלוטין, ושירי כזה ייענה בתגובה קשה מצד ישראל".

22:20: מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, אמר הערב שישראל לא הצליחה להשיג את מטרותיה בעזה. "המבצע הצבאי נכשל בהשגת מטרותיו", אמר נסראללה, "מטרת הרג האזרחים הפלסטינים היא להפעיל לחץ על הנהגת חמאס להוריד את דרישותיה להפסקת האש. ברור לגמרי שמטרת ההפצצות היא להרוג נשים וילדים".

22:03: ארבע רקטות נורו לעבר באר שבע. כולן התפוצצו בשטחים פתוחים.

22:00: פורום התשיעייה דן בהמשך מבצע "עמוד ענן". ועדת חוץ וביטחון של הכנסת תתכנס מחר בצהריים להצבעה על אישור בקשת שר הביטחון להרחיב את גיוס המילואים למבצע "עמוד ענן". 

21:48: נשיא ארה"ב ברק אובמה שוחח היום שוב עם עמיתו המצרי מוחמד מורסי על הנעשה בעזה. הנשיא האמריקאי הדגיש שוב את הצורך בהפסקת ירי הטילים מהרצועה לשטחי ישראל. לאחר מכן אובמה דיבר עם נתניהו, וקיבל ממנו עדכון על המצב בעזה. 

21:37: במהלך ששת ימי מבצע "עמוד ענן" נורו לעבר כלי טיס של חיל האוויר יותר מ-10 טילי כתף מהרצועה. עד לאחרונה ירי לעבר כלי טיס צבאיים נחשב בחיל האוויר לחריג במיוחד, אולם לדברי קצין בכיר בחיל, "טייסינו מכירים את האיומים ברצועה, ויש לא מעט איומים של נ"מ. אנחנו מתאימים את מדיניות הטיסה לאיומים האלו". 

20:50: לפי דיווחים של ארגוני זכויות אדם וגורמים רפואיים ברצועה, בין 94 ל-96 פלסטינים נהרגו מאז תחילת המבצע, לפחות 58 מהם אזרחים. כ-700 בני אדם ברצועה נפצעו, וכ-585 מבנים נפגעו מהפצצות צה"ל.

20:21: דובר צה"ל, תא"ל מרדכי: "מערך הפיקוד והשליטה של החמאס נפגע בצורה קשה. היום בוצע ניסיון פגיעה בבכירי הג'יהאד האיסלאמי שהקימו חפ"ק בבניין ששימש כלי תקשורת זרים". מהמשטרה נמסר כי ביום הראשון למבצע נורו 76 רקטות לישראל, בשני 246, בשלישי 211, ברביעי 168, אתמול 117 והיום – 116. הפלסטינים מדווחים כי שני בני אדם נהרגו בתקיפה נוספת במחנה הפליטים נוסייראת.

19:47: פורום התשיעייה יתכנס בשעה הקרובה לדיון באפשרויות להמשך הפעולה ברצועת עזה. מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, הגיע לקהיר כדי להשתתף בשיחות על הפסקת האש. 

19:12: אשה נפצעה קל מפגיעת רסיסי פצצת מרגמה במועצה אזורית אשכול. 

18:34: סוללת כיפת ברזל יירטה שלוש רקטות שכוונו לאשקלון. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח בעיר, סמוך לבית הספר שנפגע מוקדם יותר הבוקר, איש לא נפגע. 

18:32: גורם מצרי בכיר אמר ל"הארץ": "אנו קרובים מאוד להסכם הפסקת אש. נדרשת גמישות נוספת מהצד הישראלי, מחר יהיה יום קריטי בשיחות". לטענת שר הבריאות הפלסטיני, מספר ההרוגים ברצועה מאז תחילת המבצע הגיע ל-100, בהם 24 ילדים ו-10 נשים.

17:37: אדם נפצע קל מרסיסים בבאר שבע, ככל הנראה כתוצאה מיירוט רקטה. הוא פונה לביה"ח סורוקה כשהוא סובל מחתכים בפניו.

17:34: נתוני צה"ל מתחילת המבצע ועד כה: צה"ל תקף יותר מ-1,350 יעדים ברצועה, 80 מהם היום. כיפת ברזל יירטה 324 רקטות - 19 היום. 1,128 רקטות שוגרו לעבר ישראל, מתוכן 37 נחתו בשטח בנוי. 42 רקטות נפלו היום בשטח ישראל, לעומת 230 רקטות שלשום ו-156 אתמול.

16:55: חיל האוויר חיסל בכיר בג'יהאד האיסלאמי, ראמז חרז, שהיה מעורב בירי הרקטות ארוכות הטווח. צה"ל מדווח שפגע בעוד שלושה פעילי ג'יהאד: בהאא אבו-אל עטא, חבר המועצה הצבאית העליונה ומעורב מרכזי בשיגור הרקטות ארכות הטווח של הג'יהאד האיסלאמי; תיסיר ג'עברי, חבר המועצה הצבאית העליונה של הארגון ואחראי תיק המבצעים שלו; וחליל בהתיני, המעורב גם הוא במערך הרקטות ארוכות הטווח. לפי הדיווח, הארבעה היו במרכז התקשורת של עזה, ובתקיפה נפגעו גם אנטנות וציוד שידור שהוצבו על גג הבניין.

16:48: דיווח בלבנון: חיילי צבא לבנון איתרו וניטרלו שני טילי גראד באזור דרום לבנון שהיו מוכנים לשיגור לעבר ישראל.הטילים אותרו באזור כפרי בנפת מרג' עיון. אף ארגון לא נטל אחריות להצבתם, אך לפי הערכות מדובר בטילים ישנים של ארגוני ג'יהאד עולמי או ארגונים פלסטינים הפעילים בדרום לבנון. בעקבות האירוע הגביר צבא לבנון את הסיורים באזור.

16:15: 96 רקטות נורו היום לעבר ישראל, כיפת ברזל יירטה 31 מהן. ארבע רקטות נחתו בתוך אשקלון, 2 מהן פגעו במבנים. רקטה נוספת התפוצצה בשטח בבית ספר בעיר, איש לא נפגע. 

15:48: ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, עורך מסיבת עיתונאים במצרים אחרי פגישתו עם ראש המודיעין המצרי. לדבריו, "זהו רגע קשה אבל מפואר בהיסטוריה של הבעייה הפלסטינית, במסע ההתנגדות והלחימה האמיצה שלנו, האצילה, בעלת השורשים העמוקים באדמת פלסטין. מי שתוקף את פלסטין ייקבר בה". משעל התייחס בדבריו רבות לראש הממשלה נתניהו ואמר "נתניהו מחשב חישובים לקראת הבחירות. הוא הורג ילדים, וכאשר ראה שעזה עומדת על רגליה ניסה לשבור את כוח הרצון של עזה. נתניהו תקף אזרחים, הוא פושע מלחמה".

15:45: ראש ממשלת מצרים, הישאם קנדיל, אמר אחר הצהריים לרויטרס בקהיר כי בקרוב ייתכן הסכם להפסקת אש בין ישראל לחמאס. "המו"מ נמשך, ואני מקווה שבקרוב נגיע למשהו שיעצור את האלימות ההדדית. אני חושב שאנחנו קרובים לזה, אבל סוג זה של מו"מ מאוד קשה, וקשה לי לנבא. הנשיא מורסי נחוש למלא את תפקידו כשחקן מרכזי באזור, ולסייע בגישור".

15:34: צה"ל תקף את מגדל א-שורוק בעזה, בו שוכנים משרדי ערוץ אל-אקצה, תחנת הטלוויזיה של חמאס, וערוץ אל-ערביה. אחת הקומות התחתונות קרסה, לא ידוע על נפגעים. 

15:12: כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי קשישה נהרגה בהפצצת חיל האוויר בבית חנון שבצפון הרצועה. באשדוד, כיפת ברזל יירטה 3 רקטות.

14:43: נתניהו, ברק וליברמן החליטו בתום ישיבה מיוחדת שהסתיימה בארבע לפנות בוקר לתת זמן נוסף למאמצי התיווך הבינלאומיים, ולהשהות את כניסת הכוחות הקרקעיים לרצועה. לדברי פקיד ישראלי בכיר, השלושה עודכנו בידי השליח הישראלי ששב מקהיר אחרי שיחות עם בכירי המודיעין המצרי. לדברי הפקיד, "הדיון עסק בדרישות שחמאס העלה ובהצעות הפשרה המצריות... המצב הוא 50:50 בין הפסקת אש להרחבת המבצע אם לא תהיה ברירה ניכנס לעזה. אין דרך אחרת".

14:24: אזעקות באשקלון, אשדוד, במועצות האזוריות שער הנגב, חוף אשקלון, באר טוביה וכן באזור גדרה. קודם לכן כיפת ברזל יירטה 2 רקטות מעל באר שבע, השלישית התפוצצה בשטחים פתוחים.

13:47: שר החוץ הטורקי אחמד דבוטולו יבקר מחר (שלישי) ברצועת עזה כחלק ממשלחת בראשות מזכ"ל הליגה הערבית נביל אלערבי. דובר מטעם משרד החוץ הטורקי אישר את המידע על הביקור המתוכנן בלי למסור פרטים נוספים. אתמול (ראשון) נפגש שר החוץ הטורקי עם ראש הלשכה המדינית של החמאס חאלד משעל בקהיר, כפי שדיווחה סוכנות הידיעות אנאדול. גורמים פלסטינים ציינו כי במשלחת הערבית יבקר גם שר החוץ של הרשות ד"ר ריאד אלמאלכי. מחר יבקר בעזה גם שר החוץ המצרי מוחמד עמרו.

13:37: בקהיר שבו ונפגשו הבוקר ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, ומזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, רמדאן שלח, עם מפקד המודיעין המצרי ראפאת שחאתה, כחלק מהניסיונות המצרים להביא להפסקת אש. מדיווחים בתקשורת המצרית עלה כי במהלך הפגישה הציג שחאתה לשניים את התשובה הישראלית לדרישות החמאס להפסקת האש.

13:23:  2 רקטות התפוצצו באשקלון. האחת גרמה נזק למבנים אך לא ידוע על פצועים. במקרה השני, כפי הנראה נפל נחת בגן שעשועים, אין נפגעים. רקטה פגעה גם באופקים, ו-2 נוספות יורטו בידי כיפת ברזל. הרמטכ"ל בני גנץ ביקר היום בשטחי היערכות כוחות צה"ל סביב הרצועה, ונפגש עם מפקדי טייסות בחיל האוויר ותדרך אותם לגבי המשך המבצע. לדבריו, "צה"ל משיך להגיב ולתקוף ברצועה". מנגד, מזכ"ל נאט"ו אנדרס פו רסמוסן קורא לישראל להפגין איפוק במתקפתה.

12:36: מערכת כיפת ברזל יירטה 4 רקטות מעל אשדוד, אזעקות נשמעות בחוף אשקלון, אשכול ובמקומות נוספים. בחיפה, 200 סטודנטים ערבים מפגינים מחוץ לשערי האוניברסיטה נגד מבצע עמוד ענן. מאבטחים נמצאים במקום לשמירה על הסדר.

11:34: רקטה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שפיר, רקטה נוספת יורטה מעל באר שבע

10:57: שני פלסטינים נהרגו בתקיפת צה"ל בחאן יונס. התקיפה כוונה ככל הנראה נגד נוסעי אופנוע שנע בסמוך להם, והפלסטינים מדווחים כי ההרוגים הם עוברי אורח. בעזה נהרג אדם נוסף בעת שנסע ברכבו. 

10:41: ארבע רקטות נורו לעבר אשקלון, שלוש מהן יורטו בידי כיפת ברזל. הרביעית נחתה במתחם בית ספר ריק בעיר וגרמה נזק למבנה. לא היו נפגעים. בית הספר נפגע מרקטה גם לפני כשלוש שנים. 

10:17: שר האוצר יובל שטייניץ הזהיר הבוקר בריאיון לגל"צ כי "אם לא תושג הפסקת אש, צה"ל ירחיב את פעילותו תוך שעות, לא ימים".

09:48: הירי על יישובי הדרום נמשך. עד כה נפלו הבוקר 11 רקטות בשטחי המועצה האזורית אשכול, 1 בשדות נגב ו-1 בשער הנגב.

08:49: לדברי צה"ל, הלילה הופצצו 40 מנהרות הברחה בין רפיח לסיני, והותקפו חמושים שעמדו לשגר רקטות. בנוסף הופצץ אצטדיון בעזה, ממנו זוהו ניסיונות לשגר רקטות. עד כה נהרגו 95 פלסטינים בתקיפות צה"ל ברצועה, שליש מהם בלתי מעורבים.

08:09: 3 פלסטינים נהרגו בתקיפת צה"ל בדיר אל-בלח. באילת מדווחים תושבים כי שמעו קולות נפץ בעיר. 4 רקטות פגעו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול, ואחת נוספת בשער הנגב.

07:45: מנתונים עדכניים של צה"ל עולה כי מתחילת המבצע הותקפו למעלה מ-1,350 יעדים, מעל 540 רקטות נפלו בשטחי ישראל - 35 מהן בשטח בנוי, כיפת ברזל יירטה 310 רקטות. 

07:35: גורם בכיר בלשכה המדינית של חמאס אמר לעיתון "אל חייאת" היוצא בלונדון כי תנאי הארגון להפסקת אש הם נצירת האש מצד ישראל, הפסקת החיסולים ואף הסרת המצור על עזה. לדבריו, חייבות להיות ערבויות מצריות ובינלאומיות לתהאדיה. גם בכיר בג'יהאד האסלאמי אמר לעיתון כי ארגונו מעוניין בהפסקת אש. הבכיר בג'יהאד, לעומת זאת, תלה אותה ב"הקלות במעברים והקלה על סבל תושבי עזה", כהגדרתו. ראש המודיעין המצרי, הגנרל ראפת שחאתה, קיבל לידיו את תנאי שני הארגונים בעקבות פגישתו עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, ומזכ"ל הגי'האד רמאדן שאלח. על פי הדיווח הוא העביר את התנאים לצד ישראל.

07:01: דובר צה"ל: במהלך הלילה הותקפו כ-80 יעדים ברצועת עזה בהם מנהרות ואתר השיגור ממנו בוצע הירי לעבר קרית מלאכי אמש. בפעילות משולבת עם חיל הים הופצצו גם כמה מבני משטרה של חמאס בעיר עזה.

06:47: הפלסטינים מדווחים כי בשורת תקיפות צה"ל הלילה נהרגו 11 בני אדם, בהם תינוקת בת שנה וחצי, ילד בן 4, צעירה בת 19 ואשה בת 60. כ-70 בני אדם נפצעו, רובם בשכונת זייתון בצפון רצועת עזה. 

06:33: רקטות נורו לעבר המועצות האזוריות חוף אשקלון ושער הנגב. לא דווח על נפגעים או נזק. מדובר בירי ראשון לעבר יישובי הדרום מחצות. 

05:23: הפלסטינים דיווחו כי מניין ההרוגים בתקיפה ברפיח עלה לחמישה. במקביל, סוכנות הידיעות הפלסטינית מדווחת כי שלושה נוספים נהרגו בהפצצת צה"ל במהלך הלילה בשכונת זייתון שבצפון הרצועה. מחצות נהרגו תשעה פלסטינים. על פי הדיווחים בעזה, מתחילת ההסלמה ירו ארגוני הטרור 1,093 רקטות לעבר שטח ישראל.

03:11: סוכנות הידיעות הפלסטינית מען מדווחת כי נביל שעת, בכיר פתח המצוי בפרטי המגעים להפסקת אש המתקיימים בקהיר, אמר כי לא צפויה הסכמה בין הצדדים בימים הקרובים. "זה לא יקרה בימים הקרובים בגלל שישראל מנסה להציב את התנאים שלה תוך שהיא מתעלמת מדרישות חמאס ואינטרסים פלסטינים אחרים", אמר שעת.

הפלסטינים דורשים את סיום המצור על הרצועה, הפסקת הירי לעבר דייגים והקפאת מדיניות החיסולים. שעת סיפר כי חמאס סירב לדרישת ישראל להתפרק מנשקה. בחמאס  הסכימו לחדול מירי כלפי אזרחים בלבד.

01:23: הרשות הפלסטינית פנתה לליגה הערבית בבקשה לקיים דיון דחוף בנעשה ברצועת עזה.

01:00: הפלסטינים מדווחים על שלושה הרוגים בתקיפת חיל האוויר ברפיח. על פי הדיווח, מטוסי צה"ל ירו לעבר מכונית שנסעה בשכונת מיראז' בעיר שבדרום הרצועה. בתקיפה נהרגו מחמוד סמי שאטה, בן 20, וסאבחה מואוויש אל-חשאש, בן 60. שמו של ההרוג השלישי לא פורסם. 

יום שני, 00:03: רשת אל ערבייה מדווחת כי מרוקו הודיעה שתקים בית חולים שדה ברצועת עזה

משתתפים בהכנת הידיעה: עמוס הראל, גילי כהן, אבי יששכרוף, יניר יגנה, ברק רביד, ג'קי חורי, עמירה הס, יהונתן ליס, אילן ליאור ונטשה מוזגוביה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ