ישראל תיתן הזדמנות נוספת לדיפלומטיה לפני הרחבת המבצע

נתניהו, ברק וליברמן נועדו לפנות בוקר ועודכנו על ידי השליח ששב מקהיר. "המצב הוא 50:50 בין הפסקת אש להרחבת המבצע", אמר בכיר בירושלים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ישראל תקצה פרק זמן נוסף למאמצי התיווך הבינלאומיים להשגת הפסקת אש עם החמאס בעזה, אותם מובילה מצרים. כך החליטו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק ושר החוץ אביגדור ליברמן בתום פגישה ממושכת שהסתיימה בארבע לפנות בוקר.

פקיד ישראלי בכיר ציין כי בדיון קיבלו השלושה עדכון מהשליח הישראלי ששב מקהיר בתום כמה שעות של שיחות עם בכירי המודיעין הכללי המצרי. "הדיון עסק בדרישות שחמאס העלה ובהצעות הפשרה המצריות", אמר הפקיד הבכיר, "המצב הוא 50:50 בין הפסקת אש להרחבת המבצע. אם לא תהיה ברירה ניכנס לעזה. אין דרך אחרת".

מבצע "עמוד ענן"- דיווחים חיים באתר "הארץ"

נתניהו וברק במסיבת העיתונאים ביום רביעי האחרוןצילום: מוטי מילרוד

בשלב זה עדיין אין פריצת דרך בשיחות, אולם שני הצדדים אינם מכריזים כי נכשלו. נתניהו, ברק וליברמן ייפגשו הערב (שני) פעם נוספת כדי להמשיך בדיונים ולקבל עדכונים על הלחימה ברצועה ועל המגעים המדיניים. 

אתמול (ראשון) החלה להגיע לישראל "רכבת אווירית" של בכירים אירופים, שהראשון שבהם היה שר החוץ הצרפתי לורן פביוס. הערב יבוא ארצה שר החוץ הגרמני גידו וסטרוולה ומחר יגיעו מזכ"ל האו"ם באן קי-מון וסגן שר החוץ הבריטי לענייני המזרח התיכון אליסטר ברט. 

היום יתכנסו שרי החוץ של האיחוד האירופי בבריסל כדי לדון במצב במזרח התיכון ובעיקר בלחימה ברצועת עזה. בסיום הישיבה הם צפויים לפרסם הודעה מיוחדת שככל הנראה תגנה את ירי הרקטות על ישראל ותקרא להפסקת אש. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ