חאלד משעל: מי שרוצה הפסקת אש - שיעמוד בתנאים שלנו

ראש הלשכה המדינית של חמאס תקף את ראש הממשלה נתניהו במסיבת עיתונאים בקהיר. "אם נתניהו יפלוש לעזה הוא יאבד את הבחירות"

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, כינס מסיבת עיתונאים אחר הצהריים (שני) בקהיר והתייחס לדיונים על הפסקת אש בלחימה ברצועת עזה. "נתניהו מנסה לכפות את התנאים שלו ולנהל משא ומתן באמצעות האש ולהשתיק אותנו באמצעות איומים", אמר משעל. "ההתנגדות לא מפחדת מהנשק שלו. הדרישה של תושבי עזה אינה להפסיק את המלחמה אלא לקבל את זכויותיהם הלגיטימיות: שישראל תחדול ממעשיה ותסיר את המצור". 

במסיבת העיתונאים שקיים משעל לאחר פגישתו עם ראש המודיעין המצרי, הגנרל ראפת שחאתה, הוסיף האיש החזק בחמאס כי "העמדה שלנו מאוד פשוטה: מי שהחל במלחמה הוא זה שיעצור אותה. מי שרוצה הפסקת אש - בבקשה שיעמוד בתנאים שלנו".

משעל התייחס להכנות לפלישה קרקעית לרצועה ותקף את ראש הממשלה נתניהו. "עכשיו נתניהו מאיים במלחמה קרקעית. הוא יכול לעשות אותה נכון, אבל הוא יודע שיהיה לה מחיר והוא יודע שהיא תהיה קטלנית עבורו. הוא יפסיד את הבחירות ויפסיד את מקומו בפוליטיקה הישראלית. ולכן הוא מהסס ומבקש מכל העולם ללחוץ על מצרים ועל טורקיה שילחצו על חמאס. אם רצית לעשות משהו, תעשה".

משעל הוסיף לתקוף את נתניהו וקשר בין המבצע ברצועה לבין הבחירות בישראל. "נתניהו רצה להשיג כמה מטרות אבל הוא לא מצליח. הוא הצליח לחסל את המפקד אחמד ג'עברי. אך הוא רצה לפגוע בתשתית של הזרוע הצבאית ובעיקר לשתק את הטילים ארוכי הטווח. אולם ההתנגדות הוכיחה שהוא נכשל. הוא הורג ילדים וכאשר ראה שעזה עומדת על רגליה ניסה לשבור את כוח הרצון שלה ותקף אזרחים. הוא פושע מלחמה", טען משעל.

חאלד משעל עם נשיא מצרים מורסי, אתמולצילום: אי-פי

משעל המשיך בדבריו המכוונים לנתניהו. "האויב רצה לומר לתושבי עזה 'אני בעל היוזמה'. והצעירים השיבו להם 'לא, גם אנחנו יוזמים'. וזה נכשל. המסר של האויב הגיע לכתובת הלא נכונה. הוא רצה להצליח בבחירות כשבידיו הישגים מזהירים, אך היום הוא דואג. הוא רצה לבחון את מצרים החדשה והתשובה שקיבל לא היתה זו שציפה לה. הוא ניסה לבחון את מדינות האביב הערבי והופתע מתשובתן. האויב הזה מנסה את כלי הנשק שלו ואת כיפת הברזל שלו לקראת מלחמות אחרות ועדיין הנשק המוגבל של עזה הביך אותו ואת הצבא שלו. אז איך יצליח במלחמות אחרות?", תהה משעל.

ראש הלשכה המדינית הודה כי "אנחנו לא שווים בכוחנו, זה נכון. אבל אנחנו השגנו הרבה בזכות הרצון. המוטיבציה שלנו הצליחה לייצר משוואת כוח. הרצון שלנו גדול יותר על אף שהנשק שלהם חזק יותר. ואינשאללה ננצח אותו. ובכל מלחמה אנו נתקדם והוא ייסוג... מי שתוקף את פלסטין ייקבר בה. כל שיירות הפולשים על עמינו הערביים הובסו במשך הדורות".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ