56 אלף אנשי מילואים גוייסו במבצע "עמוד ענן"

הנתון גבוה בהרבה ממספר חיילי המילואים שגוייסו במבצע "עופרת יצוקה". שיעור המתייצבים בקרב המגוייסים עומד על 85 אחוזים

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

56 אלף אנשי מילואים גוייסו במהלך מבצע "עמוד ענן". בצה"ל מדווחים כי שיעור ההתייצבות עומד על 85 אחוז. לפי נתוני הצבא, במבצע "עופרת יצוקה" ב-2009 עמד שיעור המתייצבים בקרב חיילי המילואים על 98 אחוזים. יש לציין כי מספר המגויסים ב"עופרת יצוקה" היה נמוך בהרבה. אז קיבלו פחות מ-10,000 חיילי מילואים צו 8.

היום (שלישי) אישרה ועדת החוץ והביטחון את הרחבת היקף גיוס מערך המילואים עד ל-70 אלף איש. מדובר בצעד פורמלי לצעד הממשלה מיום שישי, שאישר להגדיל את מספר אנשי המילואים המגוייסים.

חיילי מילואים בעוטף עזהצילום: אליהו הרשקוביץ

קצין בצה"ל אמר כי מאז החל הגיוס, התאמנו גדודים בלחימה בשטח בנוי. בכיר אחר המעורה בפרטי ההיערכות הצה"לית לקראת תמרון קרקעי, הגיב לאפשרות כי הכנת מספר כה גדול של חיילי מילואים ללחימה משולה לדריכת נשק. לדבריו, חלק מהפקת הלקחים ממלחמת לבנון השנייה היה הגיוס המוקדם של אנשי המילואים. "היום היחידות מוכנות", אומר הקצין, "זה יותר מאשר לגיטימי שנכין את הכוח למקרה שיחליטו להשתמש בו".

מבצע "עמוד ענן" - עדכונים שוטפים

שר הביטחון, אהוד ברק, ביקר היום חיילי מילואים באימון בשטח בנוי, ואמר להם כי "השקט לא הושג, ולכן אנחנו ממשיכים. אתם פה כדי שאם תידרש הפקודה לפעול – תפעלו. הקפיץ הזה נידרך, אנחנו לא יודעים מתי תינתן הפקודה". ברק הוסיף כי "הגיוס המהיר, האימונים פה, הסיורים בשטח וההיכרות, מאפשרים לראות את המשימות המדויקות והמעודכנות ולהיות מוכנים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ