חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל הוצאו להורג בעזה

במקביל לשיחות על הפסקת אש, טייסי צה"ל החלו להטיל כרוזים מעל שכונות בעזה ובהם מצטווים התושבים לעזוב את בתיהם ולהתרכז במרכז העיר

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירה הס
עמירה הס

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה היום (שלישי) כי ששה חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל הוצאו להורג בירייה בעזה, זאת בהסתמך על דבריו של מקור ביטחוני שצוטט ברדיו החמאס "אל אקצא". לטענת המקור החשודים החזיקו בציוד טכנולוגי מתוחכם ובציוד צילום, אך לא נמסרו פרטים נוספים על זהותם.

עוד מדווחת הסוכנות כי חמושים קשרו את גופת אחד הנרצחים לאופנוע וגררו אותה ברחובות הראשיים של עזה. מאוחר יותר צויץ באתר אל ג'זירה על חמושים שגררו גופת חשוד בשיתוף פעולה, אך לא ברור אם מדובר באותו אדם או נוסף.

מקורות פלסטיניים בעזה דיווחו ל"הארץ" שבמהלך ימי המתקפה ובשל הנחה שישראל תפציץ מבנים ביטחוניים, ובהם בתי סוהר, שחררו רשויות החמאס עצירים ואסירים בעבירות אזרחיות שונות, והעבירו חשודים או מורשעים ברצח או חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל למעצר בדירות בעיר.

הוצאה להורג של משתף פעולה בעזה, אתמול צילום: רויטרס

בשעות הצהריים, במקביל לשיחות על התקרבות להפסקת אש, החלו טייסי צה"ל להטיל כרוזים מעל שכונות שונות בעזה ובהם מצטווים התושבים - לפי הערכות יותר ממאה וחמשים אלף - לעזוב את בתיהם ולהתרכז במרכז עזה.

בכרוזים, שציינו במפורש שמות העיירות הצפוניות בית לאהיא ובית חאנון ושכונות במזרח העיר עזה, דרומה וב"פאתי מחנה הפליטים שאטי" נכתב "למען שלומכם אתם נדרשים לפנות את מקום מגוריכם מיידית ולנוע אל מרכז העיר עזה". בכרוזים גם צוינה שורה של צירי תנועה שבהם רשאים התושבים לנסוע.

הכרוז, בחתימת "צבא ההגנה", הועלה בפייסבוק ואנשים מבוהלים, שלא ראו את הכרוז הממשי, לא ידעו אם מדובר בזיוף. תושבים בשכונות האמורות סיפרו ל"הארץ" שהיו אנשים שאכן עזבו אותן וחיפשו מקום מקלט במרכז עזה, אך הרבה אחרים העדיפו להישאר בבתיהם "יהיה אשר יהיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ