אבו מאזן: אנו נחושים לקבל מהאו"ם הכרה כמדינה ב-29 בנובמבר

ראש הרשות הפלסטינית אמר כי קבלת ההכרה, שקרוב לוודאי תינתן, תוביל "לגישה חיובית מאוד-מאוד" שלו לחידוש המו"מ עם ישראל

יוסי ורטר
יוסי ורטר

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), מתחייב ומבטיח שלא לחזור בו מכוונתו לפנות בשבוע הבא לעצרת האו"ם ולבקש להכיר ברשות הפלסטינית כמדינה משקיפה. עבאס אמר את הדברים אתמול (שלישי) לח"כ מוחמד ברכה, יו"ר רשימת חד"ש, בפגישה בלשכתו ברמאללה.

לדברי עבאס, העימות בין ישראל לארגונים בעזה, אם יימשך או יסתיים בהפסקת אש, לא יגרום לו לסגת מהחלטתו. יו"ר הרשות אמר עוד לברכה, כי ההכרה שקרוב לוודאי תינתן, תשפיע באופן חיובי מאוד על סיכויי חידוש המו"מ בין הרשות לישראל, ותניע אותו לנקוט גישה "פוזיטיבית מאוד מאוד" שתסייע לקידום תהליך השלום. הוא אמר לח"כ הישראלי כי אמר לאמריקאים שכל עוד יוסכם בינו לנתניהו שכל הנושאים מונחים על שולחן המו"מ, לא תהיה לו בעיה לחדש את התהליך.

ברכה אמר היום ל"הארץ" כי עבאס מקיים קשר מתמיד עם הממשלה המצרית ועם מפקד הג'יהאד האיסלאמי רמדאן שלח, ושהוא מעודכן במגעים להפסקת אש. "אבו מאזן חושד שנתניהו מנסה לייצר אג'נדה אחרת, שבה העימות יימשך זמן רב, ולאחריו הוא יבקש לחתור לתהדייה (הפסקת אש) ארוכת טווח, שתיצור מציאות של פתרון ה'גבולות הזמניים'", אמר ברכה. "לדעת אבו מאזן, נתניהו חותר לייצר מסלול עוקף למו"מ עם הרשות ביצירת סטטוס-קוו של גבולות זמניים". בפגישה בין ברכה לעבאס נכחו גם ראש עירית נצרת ראמז ג'ראיסי, בכיר הרשות יאסר עבד רבו ומזכ"ל לשכת הנשיא טייב עבד אל רחמן.

עבאס ומזכ"ל האו"ם באן קי מון, היום ברמאללהצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ