איראן: סיפקנו לחמאס את הטכנולוגיה לייצור עצמי מהיר של טילי פאג'ר 5

לדברי מפקד משמרות המהפכה, אין העברה ישירה של טילים ארוכי טווח לרצועה. בכירי איראן קוראים למדינות ערב לחמש את הפלסטינים

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

איראן מודה כי סיפקה לחמאס טכנולוגיה לייצור מהיר של טילים ארוכי טווח. מפקד משמרות המהפכה האיראניים, עלי ג'עפרי, אמר לסוכנות הידיעות האיראנית כי האמצעים מאפשרים לחמאס לייצר טילים באופן עצמאי, ללא צורך במשלוחים ישירים מאיראן.

בין אמצעי הלחימה המדוברים נמנים גם טילי הפאג'ר 5, שנורו על ידי ארגון הטרור לעבר ירושלים וערי המרכז, בסבב הלחימה הנוכחי בעזה. "עזה נמצאת תחת מצור, אז איננו יכולים לעזור להם", אמר ג'עפרי לסוכנות ISNA. הוא הוסיף כי "טילי הפאג'ר 5 לא נשלחו מאיראן, הטכנולוגיה שלהם הועברה והטילים מיוצרים במהירות".

בעבר נהגה איראן להכחיש דיווחים לפיהם היא מספקת לחמאס תחמושת וטילים מסוג פאג'ר 5. בדיווח של סוכנות הידיעות האיראנית לא ניתן מידע נוסף לגבי רמת הידע הטכנולוגי שהועבר לחמאס, ולא נמסר מידע על הערוצים שבהם עובר המידע.

ירי רקטות מרצועת עזה לעבר ישראלצילום: אי–פי

בישראל הביעו בימים האחרונים דאגה כי איראן תנסה לחמש את ארגוני הטרור בעזה, כבר בתום העימות הנוכחי ברצועה. בשנתיים שקדמו למבצע "עמוד ענן", הבריחו האיראנים רקטות, ובהן פאג'ר 5, דרך סודאן, מצרים ומנהרות תת-קרקעיות.

במקביל, בכירים באיראן מותחים ביקורת על מדינות ערב וקוראים להן לגבות ולסייע בחימוש החמאס. יו"ר הפרלמנט האיראני, עלי לריג'אני, אמר כי לאיראן יש "הכבוד לעזור לפלסטינים עם אמצעים והיבטים צבאיים".

כן ביקר עלי לריג'אני את מדינות ערב על כך שאינן מסייעות בחימוש חמאס וקבוצות פלסטיניות נוספות. "האומה הפלסטינית לא צריכה נאומים ופגישות. על מדינות ערב לשלוח ציוד צבאי" הוא צוטט באחת מסוכנויות הידיעות במדינה.

המנהיג הרוחני של איראן, האייתולה עלי חמינאי, נזף גם הוא באומות האיסלאמיות על כך שאינן מתגייסות לתמיכה בפלסטינים במסגרת סבב הלחימה הנוכחי עם ישראל. "חלק מהן הסתפקו במילים, אחרות לא הוקיעו את ישראל" אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ