בדרום מאוכזבים מהפסקת האש: ציפינו ליותר, הרקטות עוד ישובו

תושבי שדרות מתחו עם כניסת הרגיעה ביקורת על הממשלה. ראש מועצת אשכול: "ארבעה חודשים נהנה מהכלניות, אחר כך יירו לעברנו"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

ראשי הערים בדרום הביעו הערב (רביעי) אכזבה וחששות נוכח ההבנות להפסקת האש שסוכמו בקהיר וכניסה הרגיעה לתוקף. "לא פיללנו לסיום כזה", אמר ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, "אני חושש מאוד שזוהי הפסקת אש לזמן קצר, ומקווה שלפחות הבטחנו תמיכה בינלאומית לתגובה חריפה כאשר הירי יתחדש".

ראש העיר שדרות דוד בוסקילה סבור העיר שלמרות הפסקת האש, עירו תשוב לשגרת הרקטות. "אני מתפלל שההחלטה תתברר כנכונה, ואת זה רק הזמן יוכיח", אמר, "מכל מקום, איני מוצף בתחושת גאווה".

תושבי שדרות יצאו אחרי השעה 21:00, שבה נכנסה הרגיעה לתוקף, לרחובות והביעו את מחאתם על ההבנות. "הממשלה הזאת לא עשתה שום דבר במבצע הזה, ציפינו ליותר", אמרה שלומית, "הרקטות יחזרו בתוך שבוע –שבועיים, ואנחנו נחזור לתקופות שבהן איש לא יתייחס לרקטות על העיר שדרות. אולי לתל אביב לא ישגרו יותר, אבל פה הטפטוף יחזור".

בית שנפגע מרקטה במועצת באר טוביה, היוםצילום: גיל כהן מגן

עשרות צעירים אף חסמו הערב את הכניסה לשדרות בכביש 34 בקריאות "ביבי הביתה". המפגינים מוחים על הפסקת המבצע ועל כך שלא הוחלט לבצע כניסה קרקעית לרצועה, שנועדה לטענתם לשם הפסקת המשך הירי לישובים.

מבצע "עמוד ענן" והפסקת האש - כל העדכונים באתר "הארץ"

ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין טוען שההסכם יידרש לעמוד במבחן השטח. "יהיה שקט לארבעה חודשים, בהם נהנה מדרום אדום ומפריחת הכלניות, עד שהמחבל הראשון יירה לעבר שטחים במועצת אשכול, ואז נשאלת השאלה איך הממשלה הזאת תגיב", אמר, "אנחנו בעוטף עזה לא מוכנים לחזור למציאות של צבע אדום".

איתי לוי, תושב נתיב העשרה ששוחרר אמש לביתו מהמילואים, הביע גם הוא אכזבה מההסכם. "אני פשוט מיואש מהמצב הזה", אמר, "אם מחר יירו רקטה על היישוב שלי נראה לך שמישהו יגיב על זה? לא עשינו את זה כמו שצריך, הרקטות עוד יחזרו בקרוב" .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ