ברק מתגאה בשיחות סגורות |

"להסכם אין משמעות לעתיד יחסי ישראל-ארגוני הטרור"

"הנייר הזה נועד לאפשר למובסים לתת לעמם משהו להיאחז בו", אמר שר הביטחון, "אנשים שם לא הבינו מה פשר הפיצוצים בשדות הפול של אחמד"

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

שר הביטחון, אהוד ברק, דוחה בתוקף את הטענות על הישגים לחמס העולים מהנייר המודפס שפרסמו הערב (רביעי) המצרים. בשיחות סגורות שניהל לאחר כניסת הפסקת האש לתוקף אמר ברק כי לנייר אין כל משמעות ביחסים העתידיים בין ישראל לארגוני הטרור בעזה.

"זהו נייר שנועד לאפשר למובסים לשאת את פניהם אל בני עמם ולתת להם משהו להיאחז בו אחרי שבוע נוראי שעבר עליהם", אמר ברק, "זה טבעו של ארגון מובס, לנפנף בנייר. בסוף, לא הנייר יקבע, אלא המציאות והחיים בשטח. ברק הוסיף כי "השקט יישמר כל עוד יהיה להם אינטרס לשמור עליו, והאינטרס הזה שלהם נובע בין היתר מזיכרון צרוב של מה שעבר עליהם בשמונת הימים האחרונים".

ברק הוסיף ואמר כי כל ירי של החמאס לעבר ישראל ייענה בתגובה. "לחמאס אין מה לחגוג", הסביר "הרמטכ"ל שלו קבור עמוק באדמה. חלק גדול ממפקדי השטח שלו קבורים עמוק באדמה. הרמטכ"ל שלנו מסתובב חופשי ונפגש עם חיילים".

מבצע "עמוד ענן" והפסקת האש - כל העדכונים באתר "הארץ"

שר הביטחון הדגיש כי "הטילים לטווח רחוק שלהם חוסלו, כמעט כולם. שליש מהטילים האחרים שלהם פוצצו. אנשים שם לא הבינו מה פשר הפיצוצים המסתוריים בשדות הפול של מוסטפה ואחמד. אלה היו בורות של טילים. ההישגים המבצעיים של צה"ל היו יוצאי דופן. כמויות חומר הנפץ שנחתו על עזה היו אדירות. הם יכולים להישאר עם הנייר". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ