גילי כהן
גילי כהן

השב"כ והמשטרה עצרו בחודש שעבר תושב של הכפר ג'אבל מוכבר בירושלים, בחשד שגויס לחיזבאללה בחודש יוני האחרון – כך הותר היום (ראשון) לפרסום. בסוף אוקטובר השנה נעצר עצאם משאהרה והודה בחקירתו שמסר מידע על אתרים בישראל, בהם הכנסת, קריית הממשלה, האוניברסיטה העברית ובתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים.

בשב"כ ציינו שמשאהרה אמר בחקירה שאנשי החיזבאללה גייסו אותו כשהיה בביקור בלבנון, תדרכו אותו לשוב לישראל ולקיים אתם קשר באינטרנט. היום הוגש נגד משאהרה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים. התביעה מייחסת לו עבירות של מגע עם סוכן זר, מסירת ידיעות לאויב ויציאה למדינת אויב ללא היתר. הוגשה גם בקשה לעצרו עד תום ההליכים.

אנשי כוחות הביטחון אמרו שגיוס משאהרה הוא דוגמה אחת למאמצים של ארגוני טרור לגייס סוכנים ישראלים, או בעלי תעודת זהות כחולה, שנגישותם לאתרים בישראל בכלל ובירושלים בפרט היא קלה.

הפגנה של חיזבאללה למען הפלסטינים בשבוע שעברצילום: רויטרס

ביום רביעי שעבר עצר השב"כ חשודים בביצוע הפיגוע באוטובוס בתל אביב המזוהים עם החמאס והג'יהאד האיסלאמי. בין החשודים גם תושבי כפר בית ליקיה ממזרח למודיעין וכן אזרח ישראלי תושב טייבה. בשב"כ אמרו כי הפעילים מבית ליקיה גייסו את הישראלי תושב טייבה, שהיה בעברו תושב הכפר וזכה למעמד ישראלי מתוקף החוק לאיחוד משפחות, כדי שיסייע להם להיכנס לתל אביב.

בחודשים האחרונים התיר השב"כ לפרסום כמה מקרים אחרים המדגימים את הניסיונות של חיזבאללה לגייס סוכנים ישראלים, או לפעול בשטח ישראל. ביולי הוכנסו לישראל 20 ק"ג חומר נפץ תקני באמצעות סוחרי סמים בגבול הצפוני; באוקטובר פורסם מעצרו של מילאד חטיב, תושב מג'דל כרום, שהואשם בבית המשפט במסירת מידע לחיזבאללה, בין השאר על ביקור הנשיא שמעון פרס בכפר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ