תושבי בית אל משכו את התביעה על שכונת האולפנה

למרות שתבעו מביהמ"ש להכיר כי רכשו כדין את הקרקעות מהן פונו, ואחרי שהמדינה הרסה את מבניהם, החליטו המתנחלים שלא להמתין לפסק דין בעניינם

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

תושבי בית אל, שהגישו תביעת בעלות על אדמות בשכונת האולפנה, משכו השבוע את התביעה, ובכך הכירו כי האדמות בבעלות פלסטינית.

שכונת האולפנה עמדה השנה בלב מאבק פוליטי, כשבעקבות עתירת תנועת "יש דין" המדינה החליטה להרוס בה חמישה מבנים, בהם 30 דירות שנבנו ללא היתרי בנייה על קרקע פרטית. בעת המאבק טענו בתנועת "אמנה" ובחברה לפיתוח קרית הישיבה בית אל, מקימי המבנים, כי רכשו את הקרקע בשנת 2000, טענה שנבדקה במשטרה ונמצאה כשקרית.

למרות זאת, בספטמבר 2011, שלושה ימים לפני דיון בבג"ץ בעניין, הגישו המתנחלים לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעה המבקשת להצהיר כי הרכישה תקפה. בשבוע שעבר קבע נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס כי המבנים, שפונו מתושבים בסוף יוני האחרון, ייהרסו עד ה-15 בינואר. אתמול (שלישי) טרקטורים הרסו את המבנים שנותרו, ובשל כך החליטו המתנחלים למשוך את התביעה במחוזי. למשיכה ניתן תוקף של פסק דין, כאשר המתנחלים מודים כי הקרקע לא שלהם וטענתם היא טענת סרק.

מנכ"ל אמנה זאב חבר ומנכ"ל החברה לפיתוח קרית הישיבה בית אל יואל צור לא הגיבו לפניית "הארץ". מ"יש דין", נמסר כי "כל הליך הקמת השכונה מקורו בגזל אדמות של פלסטינים".

גבעת האולפנהצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ