ג'ונתן פולארד התמוטט בכלא ואושפז בבית החולים

טרם נמסרו פרטים על מצבו. בשבועות האחרונים סבל המרגל היהודי מכאבים עזים. פולארד אושפז כמה פעמים ב-28 שנות מאסרו, לאחרונה באפריל

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

המרגל היהודי ג'ונתן פולארד התמוטט בסוף השבוע בכלאו והובהל לבית חולים בצפון קרוליינה. טרם נמסרו פרטים על מצבו. הודעה על האשפוז נמסרה לאשתו, אסתר פולארד.

פולארד נכלא לפני 28 שנים, ובמהלכן כבר אושפז בבית חולים מספר פעמים, כשהאחרונה בהן היתה באפריל אז שהה בבית החולים במשך שבוע. בחלק מהפעמים בהן הובהל לבית החולים נשקפה סכנה לחייו. בשבועות האחרונים סבל פולארד מכאבים עזים, אולם לא ברור עדיין אם זו הסיבה לאשפוז. רעייתו אמרה לאנשי הוועד הפועל לשחרורו כי היא מודאגת מאוד, וקראה לציבור להתפלל לשלום בעלה.

יו"ר השדולה למען פולארד בכנסת, ח"כ אורי אריאל: "לצערנו מצבו הבריאותי של פולארד ממשיך להידרדר. אני מבקש מהציבור הרחב להתפלל לרפואת יהונתן בן מלכה, ובימים הקרובים אפעל לקיום עצרת תפילה מרכזית בכותל למענו".

לאחרונה פנתה אסתר ללשכת הנשיא, שמעון פרס, ועדכנה אותו במצבו של פולארד. בתקופה האחרונה גברו בארצות הברית הקולות הקוראים לשחרורו של פולארד. עם הבכירים האמריקאים הקוראים לשחרורו נמנים שרי החוץ לשעבר הנרי קיסינג'ר וג'ורג' שולץ, וראש סוכנות הביון האמריקאית לשעבר ג'יימס וולסי. במכתבים שכתבו לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הסבירו הבכירים כי הם תומכים בשחרורו של פולארד בשל חוסר הפרופורציה של העונש שהוטל עליו מול חומרת מעשיו, וציינו כי זהו המקרה היחיד בהיסטוריה האמריקאית שבו הוטל עונש כה חמור על מי שריגל למען מדינה ידידותית.

ג'ונתן פולארד. נמצא במאסר כמעט 27 שניםצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ