פלסטיני חמוש בגרזן נורה למוות לאחר שניסה לפגוע באנשי שב"כ

מכונית פלסטינית התנגשה בג'יפ של השב"כ וגרמה להתהפכותו. לאחר מכן, על פי השב"כ, ניסה נהג הרכב לתקוף את נוסעי הג'יפ ונורה למוות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פלסטיני אחד נהרג מאש אנשי כוחות הביטחון בשטח שבין ההתנחלויות שבי שומרון ועינב. במהלך התקרית נפצעו קל ארבעה אנשי שירות הביטחון הכללי. לדברי השב"כ, מדובר היה בניסיון פיגוע במהלכו נפגעו הארבעה.

מחקירה ראשונית עולה כי ארבעה אנשי שב"כ נסעו בכלי הרכב במהלך פעילות מבצעית. בכביש בין ההתנחלויות שבי שומרון ועינב סטה לפתע כלי רכב פלסטיני ופגע חזיתית בג'יפ. כתוצאה מהפגיעה התהפך הג'יפ וארבעת נוסעיו נפצעו קל.

לאחר מכן, כך על פי השב"כ, יצא הנהג הפלסטיני, ככל הנראה תושב אחד הכפרים באזור טול כרם, אל עבר הג'יפ כשהוא אוחז בגרזן וצועק "אללה אכבר". הפלסטיני הצליח לפצוע שניים מאנשי כוחות הביטחון ואז נורה בידי אחד מהם.

הג'יפ שהתהפךצילום: מחוז ש"י

בשירות הביטחון הכללי אמרו כי הממצאים הראשונים לאחר התקרית מצביעים כי מדובר בפיגוע. הפצועים בתקרית טופלו על ידי אנשי רפואה צבאיים ומד"א, כאשר הם נפצעו באורח קל, ואחד מהם באורח קל עד בינוני. לפי דיווח ב"מען", עדי ראייה זיהו את הפלסטיני כחתאם שדיד, תושב הכפר עלאר שבאזור טול כרם.

פיגוע האוטובוס בתל אביב בוצע אף הוא בהכוונת תושבים מהכפר הפלסטיני בית ליקיה, שנעצרו יחד עם אזרח ישראלי, תושב טייבה, שעל פי החשד הוא זה שהניח את המטען באוטובוס. בשירות הביטחון הכללי אמרו כי חקירת הפיגוע בתל אביב עדיין נמשכת.

בצה"ל העריכו כי גם לאחר שוך האירועים האלימים בגדה בזמן מבצע צה"ל ברצועת עזה, אלו יתחדשו עם ההצבעה באו"ם באשר למעמדה של פלסטין כמדינה משקיפה. ההערכה בפיקוד המרכז הייתה כי ייתכנו הפגנות במרכזי הערים, כמו גם אפשרות של פעולות "טרור עממי" – פעילות חבלנית שאינה מוכוונת על ידי ארגון טרור מבוסס. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ