עלונים המעודדים "תג מחיר" וסירוב פקודה חולקו בלשכת הגיוס

שני חובשי כיפה חילקו את העלונים. דו"צ: "מועמד לשירות ביטחון בא ללשכת גיוס ובמעמד זה חולקו העלונים, ללא אישור"

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

שני צעירים חובשי כיפה באו ביום חמישי האחרון שעבר ללשכת הגיוס בתל השומר וחילקו עלונים המעודדים פעולות "תג מחיר" וקוראים לסרב פקודה אם היא מנוגדת להלכה. העלונים קוראים להצטרף לתנועת "מתגייסים באמונה". לפי הפרסום בהם התנועה מיועדת לעזור "ולכוון חיילים בשלבי גיוסם לצבא ובהמשך שרותם הצבאי... כיצד לנהוג במקרים בהם פקודות הצבא נוגדות את ההלכה".

העלונים מפרטים: "אם אתה מאמין – שחייל נלחם באויב גם אם זה נגד 'טוהר הנשק'. אם אתה מאמין – שרכוש צבאי שמיועד להרס בתי יהודים צריך להיות מושבת. אם אתה מאמין – שבכוחה של כוס סוכר אחת קטנה להשבית שופל ענק", אז "אתה לא לבד".

פרופ' דוד אסף, שפרסם על דבר חלוקת העלונים בבלוג שלו "עונג שבת (עונ"ש)", כתב כי "מעבר לשאלה כיצד נכנסו אותם נלבבים למחנה הצבאי ובאיזה רשות הם מחלקים שם פלאיירים, נדהמתי לקרוא את התוכן של העלון, שכאמור מחולק בבסיס צבאי".

העלון שחולק. לחצו להגדלה

בנו של פרופ' אסף, מישאל, שהיה באותו יום במיונים לקורס טיס בלשכת הגיוס, סיפר שנדרש להציג תעודת זהות וזימון למבדקים בכניסה לבניין. לכן, אמר, תמוה כיצד הצליחו הצעירים להיכנס לבסיס ולחלק את העלונים בקומות הבניין עצמו, אם לא באו למיון.

"הם היו שני חבר'ה שנראו מעל גיל 20", סיפר, "בחולצות של 'תל אביב ליהודים'. הם דיברו עם עצמם כמה דקות ואז חילקו למי שישב שם פלאיירים – והלכו. אף אחד לא התלהב מזה, והיו כמה שהתעצבנו. אחד לקח את הפלאיירים וזרק אותם לפח", סיפר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בצה"ל מגנים בחריפות כל ניסיון לתעמולה פוליטית במסגרת צבאית, בשטח בסיס צבאי. במקרה הזה הגיע מועמד לשירות ביטחון ללשכת הגיוס לצורך הליכים, ובמעמד זה חולקו העלונים, ללא אישור הגורמים הרלוונטיים בצה"ל. עם היוודע המקרה לסגל לשכת הגיוס, הוחרמו העלונים והופסקה חלוקתם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ