משעל: מקווה שנתניהו יפרוש מהחיים הפוליטיים כפי שעשה ברק

ראש הלשכה המדינית של חמאס אמר בנאומו בעזה כי "ההתנגדות היא הבסיס לאחדות". הוא שב וקרא לשחרור מלא של פלסטין

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל הביע היום (ראשון) את תקוותו לכך שראש הממשלה נתניהו יפרוש מתפקידו ומהחיים הפוליטיים, כפי שעשה אהוד ברק. בנאום שנשא באוניברסיטה האיסלאמית בעזה בירך משעל על עמידתה האיתנה של ההתנגדות בפני ישראל. "תבורכו, אנשי עזה שהחרבתם את עולמו של ברק ואינשאללה תעשו כך לנתניהו, כמו שעשיתם בעבר לשרון ואפילו מנעתם ממנו למות כדי שיסבול", אמר.

בנאום השלישי שלו בעזה מאז הגיע לרצועה ביום שישי דיבר משעל רבות על האחדות הפלסטינית, המבוססת על עקרון ההתנגדות לכיבוש. "אני קורא לכם לשמור על אחדות העם הפלסטיני, פלסטין הרבה יותר גדולה מכך שפלג אחד יכול לשאת באחריותה", אמר, ההתנגדות, אם מדובר במאבק עממי ואם במאבק המזוין, היא הבסיס לאחדות וכולנו שותפים למען אותה מולדת".

הנייה ומשעל בעזה, היוםצילום: רויטרס

משעל חזר על עמדתו ועמדת הארגון שדאג להבליט בנאומיו ביומיים האחרונים, ובעיקר ההתנגדות להכרה בישראל וויתור על שטחי פלסטין. "נשחרר את פלסטין, כל פלסטין, מטר אחרי מטר ולא נוותר על עקרונותינו בכל מצב ובכל תנאי", אמר.

משעל השמיע נאום מפויס דווקא כלפי אנשי הפלגים הפלסטינים, ובעיקר לאנשי הפתח. הוא טען כי היו טעויות של כל פלג כלפי הפלג האחר וכי הגיע הזמן להתפייס. "אנו מחויבים להתעלות על המחלוקות ונתפייס כי החמאס לא יכול לוותר על הפתח ושאר הפלגים כמו שהפתח לא מוותר על החמאס", אמר, "הפיוס הוא דרישה לאומית פלסטינית וחייבים ללכת עם רצון העם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ