וינשטיין ביקש מברק הבהרות על מינוי איזנקוט

וינשטיין תהה מדוע שר הביטחון הודיע על מינוי סגן הרמטכ"ל חודש וחצי לפני הבחירות לכנסת. מקורבי ברק: מדובר במינוי חשוב, גם בעיתוי הנוכחי

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ביקש אמש (שני) הבהרות משר הביטחון, אהוד ברק, בנוגע למינויו של האלוף גדי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל. בפנייה שהועברה לברק, תהה היועץ המשפטי על עיתוי ההחלטה על המינוי – כחודש וחצי לפני קיום הבחירות.

במשרד המשפטים אומרים כי גם היועץ המשפטי למערכת הביטחון, עו"ד אחז בן ארי, קבע כי אין למנות לתפקיד בזמן תקופת הבחירות, בהסתמך על הנחיות קודמות של וינשטיין הנוגעות למינויים בתקופה זו. מקורבי ברק אמרו אתמול כי "מדובר במינוי חיוני וחשוב, ולכן יש לו חשיבות גם בזמן בחירות".

זמן קצר טרם מינויו של אייזנקוט קבע היועץ המשפטי לממשלה כי אין בפרטי הדו"ח המלא בפרשת הרפז, שהועבר למבוקרים בשבוע שעבר, מניעה משפטית לקידומו של אייזנקוט. שר הביטחון גיבש בימים האחרונים את החלטתו בעניין מינוי אייזנקוט, ואתמול הוא אישר את המינוי. אייזנקוט צפוי להיכנס לתפקיד בהתאם להחלטת הרמטכ"ל.

ברק, אייזנקוט וגנץ. עיתוי בעייתיצילום: אריאל חרמוני

החדשות, הדעות, הפרשנויות והסקרים בעמוד הבחירות המיוחד >>

לפני כחודש החל ברק לראיין את המועמדים לתפקיד, בהם אייזנקוט, האלוף מזרחי, ששימש מפקד פיקוד מרכז, וכן האלוף טל רוסו, המשמש כמפקד פיקוד הדרום. למרות הראיונות המתין ברק עם פרסום שם המועמד שימונה לתפקיד ויחליף את סגן הרמטכ"ל הנוכחי, האלוף יאיר נוה. הסיבה לכך היא ככל הנראה דו"ח מבקר המדינה בפרשת הרפז.

שמו של אייזנקוט נקשר לפרשה לאחר ששניים מחבריו הקרובים - תמיר פרדו (טרם מינויו לראש המוסד) ואל"מ (במיל') גבי סיבוני, העבירו את המסמך לידי ערוץ 2. עם זאת, בצמרת הצבא סברו עוד טרם קריאת הדו"ח הסופי כי טיוטת הדו"ח שפורסמה לא פוסלת את מינוי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל. העברת הדו"ח המלא לידי המבוקרים המרכזיים, בהם ברק, סללה את הדרך לקראת מינויו המסתמן של אייזנקוט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ