ארה"ב תמכור לישראל תחמושת למטוסי קרב בכ-650 מיליון דולר

העסקה כוללת בין היתר אספקה של 6,900 פצצות חכמות לחיל האוויר, כדי לחדש את המלאי שהידלדל לאחר מבצע "עמוד ענן"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ארה״ב תמכור לישראל תחמושת למטוסי חיל האוויר בשווי של כ-650 מיליון דולר, במטרה לחדש את המלאים של צה״ל שהידלדלו בעקבות ההפצצות המאסיביות ברצועת עזה במבצע ״עמוד ענן״. העסקה תכלול בין היתר אספקה של 6,900 ״פצצות חכמות״ לחיל האוויר הישראלי. משרד ההגנה האמריקאי העביר אמש הודעה לקונגרס, כפי שמחייב החוק האמריקאי, ועדכן על הכוונה לבצע את העסקה.

במסגרת העסקה תספק ארה״ב לישראל כ-6,900 מערכות שהופכות פצצות רגילות למטוסים ל״פצצות חכמות״ מונחות לווין, שמאפשרות פגיעה מדויקת במטרות. ארה״ב גם תספק לישראל כ-10,000 פצצות מסוגים שונים שעליהן ניתן להרכיב את מערכות ההנחיה המתקדמות - 3,450 פצצות במשקל טון כל אחת, 1,725 פצצות במשקל 250 ק״ג כל אחת, 1,725 פצצות חודרות בונקרים מדגם blu-109 ו-3,450 פצצות חודרות בונקרים מדגם gbu-39 שמיועדות לפגיעה במטרות מבוצרות תוך גרימת נזק סביבתי מינימלי, כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע.

מטרת העסקה היא להשלים את מלאי החימוש של חיל האוויר שהידלדל בעקבות מבצע עמוד ענן ברצועת עזה. במהלך המבצע בוצעו יותר מ-1,000 גיחות הפצצה בעזה וחיל האוויר עשה שימוש בחימוש רב, בעיקר נגד בורות השיגור של הרקטות וכן נגד מנהרות ומחסני נשק של חמאס ושאר ארגוני הטרור.

מטוס קרב של חיל האוויר ממריא מבסיס תל נוף לגיחה בעזהצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ