ברק מסביר לוינשטיין: מינוי אייזנקוט בעת הזו "חשוב וחיוני"

אתמול ביקש היועץ המשפטי לממשלה הבהרות בנוגע לעיתוי ההודעה על מינוי הקצין לתפקיד סגן הרמטכ"ל - חודש וחצי לפני הבחירות לכנסת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

שר הביטחון, אהוד ברק, מסביר היום (שלישי) במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, על ההחלטה למנות את האלוף גדי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל חודש וחצי לפני הבחירות לכנסת. במכתב, שנשלח לבקשתו של וינשטיין, מבהיר ברק כי איוש תפקיד סגן הרמטכ"ל, במיוחד בעת הזו, הוא חשוב וחיוני.

בלשכת ברק אמרו הערב כי שר הביטחון ביקש להמתין עם המינוי עד שהנוסחה הסופית של דו"ח המבקר בפרשת "מסמך הרפז" תחולק למבוקרים, כפי שהיה בשבוע שעבר. שמו של אייזנקוט נקשר בפרשת הרפז לאחר ששניים מחבריו הקרובים - תמיר פרדו (טרם מינויו לראש המוסד) ואל"מ (במיל') גבי סיבוני, העבירו את המסמך לידי ערוץ 2.

עם זאת סברו בצמרת הצבא כי הדו"ח לא פוסל את מינויו של אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל. כך גם סבר היועץ המשפטי וינשטיין, שקבע כי אין בפרטי הדו"ח מניעה משפטית לקידומו של אייזנקוט.

אהוד ברק בזמן מבצע "עמוד ענן"צילום: אילן אסייג

אך דווקא עיתוי בחירתו של אייזנקוט הוביל למחלוקת בין וינשטיין לברק. בסוף החודש שעבר הוציא היועץ המשפטי לממשלה קובץ הנחיות למזכירות הממשלה וללשכות השרים לקראת הבחירות המתקרבות. מקורן של ההנחיות בעבודת מטה במשרד המשפטים, שביקשה לבחון את ההגבלים המוטלים על משרדי הממשלה בעת הזו. וינשטיין כתב לשרי הממשלה כי בכוונתו לאכוף את הוראות החוק, "בין אם מדובר באכיפה פלילית, אכיפה משמעתית או באמצעים אחרים".

אתמול דווח כי גם היועץ המשפטי של מערכת הביטחון, עו"ד אחז בן ארי, הנחה בנושא זה את ברק, ועותק מהנחייתו הועבר גם ליועץ המשפטי לממשלה. לאחר שוינשטיין שמע על מינויו של אייזנקוט בדיווחים בתקשורת, הוא ביקש משר הביטחון הבהרות בנושא, מאחר שעיתויו של המינוי נוגד הן את הנחיית וינשטיין והן את הנחיית בן ארי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ