ליברמן: הפלסטינים לא יראו גרוש אחד ב-4 החודשים הקרובים, הם חייבים לנו

שר החוץ ממשיך להקצין את התבטאויותיו לקראת הבחירות. "מבחינת חלק משרי החוץ האירופים, השמדת ישראל היא כנראה דבר מובן מאליו", אמר

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן ממשיך להקצין את התבטאויותיו המדיניות, ככל שמתקרבות הבחירות. ליברמן אמר הערב (שלישי) באירוע הדלקת נרות של מפלגת "ישראל ביתנו" בתל-אביב כי בארבעת החודשים הקרובים "הפלסטינים לא יראו גרוש אחד" מכספי המסים שישראל גובה בשבילם.

ליברמן התייחס לצעדי התגובה של ישראל למהלך הפלסטיני באו"ם ואמר שישראל אינה מקפיאה את כספי המסים הפלסטינים, אלא גובה את החובות של הרשות הפלסטינית לגופים ישראלים. "הם חייבים לנו מיליארד ו-600 מיליון שקלים", אמר ליברמן. "בארבעת החודשים הקרובים נקזז את החוב ואחר כך נחליט אם לחדש את העברת הכספים או לא. אבל בארבעת החודשים הקרובים שהפלסטינים ישכחו מזה שהם יראו גרוש אחד. זה כסף שהם חייבים לנו".

ליברמן התייחס למצב בעזה וחזר על האיומים שהשמיע לפני הבחירות ב-2009 בעקבות מבצע עופרת יצוקה לפיהם ישראל תפיל את שלטון חמאס. זאת על אף שבמבצע עמוד ענן לפני כמה שבועות נמנעה ישראל מכניסה קרקעית לעזה. "שהעולם יידע - כל מתקפת טילים נוספת מעזה תחייב כניסה קרקעית ישראלית", אמר ליברמן. "זה לא יהיה כמו בעופרת יצוקה, כניסה קרקעית מוגבלת. הפעם תהיה השתלטות על כל רצועת עזה עם כל המחיר. שהעולם לא יקרא אז לישראל לגלות איפוק".

שר החוץ ליברמן באירוע של ישראל ביתנוצילום: אוליבייה פיטוסי

ליברמן תקף שוב את האיחוד האירופי וטען שהחלטת שרי החוץ האירופים נגד הבנייה בהתנחלויות היתה "לא מאוזנת ולא צודקת". לדבריו, חלק משרי החוץ האירופים התנגדו להכנסת גינוי לקריאות חמאס להשמדת ישראל לנוסח ההחלטה. "מבחינת חלק משרי החוץ האירופים - השמדת ישראל היא כנראה דבר מובן מאליו - אני לא רוצה להזכיר שמות", אמר. "החלטת האיחוד האירופי מראה כמה אנחנו יכולים לסמוך על אותן מדינות שאומרות שהן ערבות לצורכי הביטחון של ישראל".

ההתבטאות החדשה של ליברמן מגיעה לאחר שהבוקר תקף בחריפות את מדינות האיחוד האירופי, והשווה את המדיניות שלהן לזו של מדינות אירופה בתקופת עליית הנאצים. "אני לא מרוצה מעמדת אירופה שפעם נוספת בהיסטוריה מתעלמת מקריאות להשמיד את מדינת ישראל... אירופה שותקת. הקריאה אתמול, מה שראינו, זה לא גינוי לדברי חמאס, אלא קריאה לראשי חמאס להימנע מדברי הסתה. אנחנו כבר עברנו את זה עם אירופה בסוף שנות ה-30 וה-40", אמר ליברמן ל"קול ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ