לבני נגד ליברמן: דבריו נגד אירופה הם זילות השואה

אתמול השווה שר החוץ בין מדיניות האיחוד האירופי כלפי ישראל לבין התנהלות מדגינות אירופה בתקופה השואה ועורר זעם רב

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

יו"ר מפלגת "התנועה" ציפי לבני תקפה את שר החוץ אביגדור ליברמן, שהשווה בין התנהלות האיחוד האירופי למול ישראל להתנהגות מדינות אירופה בתקופת השואה. במהלך כנס של "הג'רוזלם פוסט" הבוקר בהרצליה אמרה לבני כי "ההשוואה בין מצבה של ישראל היום לשואה היא זילות השואה". לדבריה, "זו השוואה לא נכונה ובלתי מתקבלת על הדעת. לא דומה בשום אופן מצבם של אזרחי ישראל היום למצבם של יהודי אירופה אז. לא כולם נגדנו ולא כולם אנטישמיים".

לבני ציינה כי העובדה שהקהילה הבינלאומית מותחת ביקורת על מדיניות הממשלה הנוכחית, אינה אומרת שהעולם לא תומך בישראל כמדינה. "אני חושבת שהמדיניות חייבת להשתנות", אמרה לבני. "לא כטובה לעולם אלא כי זה אינטרס ישראלי בסיסי. חידוש המו"מ עם הפלסטינים לא רק שישמר את ערכיה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית אלא גם יעצור את הסחף ויחזיר לישראל את הלגיטימציה לפעולה צבאית כשנדרש ולשמירה על האינטרסים הביטחוניים שלה".

ציפי לבני צילום: ניר כפרי

ליברמן אמר אתמול (שלישי) בראיון ל"קול ישראל" כי אינו מרוצה מעמדת אירופה "שפעם נוספת בהיסטוריה מתעלמת מקריאות להשמיד את מדינת ישראל... אירופה שותקת. הקריאה אתמול, מה שראינו, זה לא גינוי לדברי חמאס, אלא קריאה לראשי חמאס להימנע מדברי הסתה. אנחנו כבר עברנו את זה עם אירופה בסוף שנות ה-30 וה-40".

ליברמן התייחס בדבריו לנאומיו של ראש הלשכה המדינית של חמאס ח'אלד משעל בסוף השבוע בעזה, שבהן קרא להשמדת ישראל. בניגוד לדבריו של ליברמן, לצד הגינוי לישראל דווקא גינו שרי החוץ האירופים את דבריו של משעל. "הצהרות מתסיסות של מנהיגי חמאס בהן הם אינם מכירים בזכותה של ישראל להתקיים אינן מקובלות", הכריזו שרי החוץ האירופים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ