ברק וגנץ נפגשו עם היועמ"ש, להסביר את מינוי אייזנקוט בתקופת בחירות

שר הביטחון והרמטכ"ל הסבירו כי הם רואים חשיבות רבה למינוי בתקופה הקרובה וכי אין לו השלכות פוליטיות. וינשטיין אמור לתת את תשובתו ביום ראשון הקרוב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שר הביטחון, אהוד ברק והרמטכ"ל בני גנץ נועדו בצהרים (ה') בירושלים עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. הפגישה זומנה בדחיפות, לאחר פנייתו של וינשטיין לברק בתחילת השבוע, שבה ביקש הבהרות על החלטת השר והרמטכ"ל למנות את האלוף גדי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל הבא, שהתקבלה בתקופת הבחירות.

ברק וגנץ הסבירו ליועץ כי הם רואים חשיבות רבה למינוי בתקופה הקרובה וכי בעיניהם אין למינוי שום השלכות פוליטיות. בפנייתו לברק בתחילת השבוע קבע וינשטיין כי המינוי בעיתוי זה נעשה בניגוד להנחיות היועץ, האוסרות על מינויים רגישים ובכירים בתקופת בחירות. וינשטיין אמור לתת את תשובתו לשר ולרמטכ"ל ביום ראשון הקרוב. קיים ספק אם לאחר שהביע את ההסתייגות הרשמית, היועץ אכן יפעל כדי לעכב את המינוי עד להקמת הממשלה החדשה.

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל עתר אתמול (ד') לבג"ץ בדרישה לעצור את מינוי אייזנקוט. עו"ד נפתלי ורצברגר, נציג הפורום, טען כי המינוי בשלהי תקופת כהונתו של ברק כשר הביטחון, "כובל את ידי השר הבא ומהווה מחטף לא ראוי ופגיעה בעבודת הממשלה הבאה". אנשי הפורום הוסיפו כי אין להם טענה כנגד מועמדות אייזנקוט עצמו, "שהיא ראויה", אלא כלפי עיתוי החלטת ברק. בג"ץ הורה למדינה להשיב על העתירה עד יום שלישי הבא.

שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל בני גנץ בסיור בגבול הצפון, אשתקדצילום: ירון קמינסקי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ