הניו יורק טיימס חוזר בו: הבנייה ב-E1 לא תחלק את הגדה

לאחר שתקף את ישראל על ההחלטה לקדם בנייה באזור מעלה אדומים, מפרסם העיתון הבהרה ולפיה המהלך לא ינתק את רמאללה ובית לחם מי-ם

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

לאחר שבמאמרי המערכת שלו תקף עיתון הניו יורק טיימס את ישראל על הבנייה ב-E1, מבהירים הבוקר (ראשון) בעיתון כי הבנייה באזור השנוי במחלוקת לא תנתק את בית לחם ורמאללה מירושלים ולא תחלק את הגדה המערבית.

התיקון מתייחס לכתבה של ג'ודי רודורן שפורסמה ב-1 בדצמבר, תחת הכותרת "מחלקים את הגדה המערבית ומרחיבים את הקרע". בכתבה צויין כי הבנייה המדוברת תמנע את המעבר בין רמאללה לבית לחם והלכה למעשה תחלק את הגדה לשניים.

אזור E1צילום: אמיל סלמן

לעומת זאת, בהבהרה שהופיעה בעיתון הבוקר צוין כי "החלטת ישראל להתקדם עם תכנון ההתנחלות באזור E1, תיארה באופן לא מדויק את האפקט של התפתחות כזו על הגישה לערים בית לחם ורמאללה מירושלים ומהגדה המערבית. פיתוח E1 יגביל את הגישה מרמאללה ובית לחם, וישאיר מסדרון צר מהעיר העתיקה ומרכז ירושלים. הדבר לא יחתוך לגמרי את הערים הללו מירושלים. הפיתוח ייצור גוש גדול של התנחלויות במרכז הגדה, אך לא יחלק את הגדה לשתיים".

"בשל טעות עריכה", נכתב עוד, "הכתבה מתייחסת באופן לא מלא לאפשרות של מדינה פלסטינית רציפה. מבקרים רואים את E1 כאיום לרציפות משמעותית של מדינה כזו, מכיוון שהיא משאירה אזורים פלסטיניים מחוברים בכבישים עם מספר יציאות, או על ידי כבישים עוקפים. טכנית, הפיתוח המתוכנן לא יהפוך את האופציה של מדינה פלסטינית רציפה לבלתי אפשרית".

העיתונאית ג'ודי רודורן מסרה בתגובה לפניית "הארץ" בנושא: "כשאנו מגלים שמשהו שפרסמנו הוא לא נכון או לא מדויק, אנו מתקנים זאת, ללא קשר לשאלה אם קבלנו תלונה אחת או תלונות רבות. אכן מופעל לחץ פוליטי ניכר על ידי גורמים משני הצדדים באשר לאופי הסיקור שלנו את הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אבל אין לכך כל קשר כאמור להחלטתנו מתי וכיצד לתקן טעויות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ