וינשטיין אישר את מינוי אייזנקוט לסגן רמטכ"ל בתקופת בחירות

היועץ המשפטי לממשלה הסביר כי שקל את נימוקי שר הביטחון והרמטכ"ל והחליט לאפשר את המינוי גם בעת הזו. עד יום שלישי עליו להגיש את הנימוקים לבג"ץ

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע אתמול לשר הביטחון ולרמטכ"ל כי החליט לאפשר את מינויו של האלוף גדי אייזנקוט לסגן הרמטכ"ל הבא, על אף שבוצע בתקופת בחירות.

וינשטיין הודיע כי לאחר שנשקלו הטעמים שהציגו שר הביטחון, אהוד ברק, והרמטכ"ל, בני גנץ, לגבי הצורך במינוי בעת הזו, החליט לאפשר את המינוי. נימוקי החלטתו יפורסמו בתשובה שעליו להגיש עד יום שלישי הקרוב לבג"ץ בעתירת הפורום המשפטי למען ארץ ישראל נגד עיתוי המינוי.

בסוף השבוע שעבר נפגשו ברק וגנץ עם וינשטיין והציגו לו את נימוקיהם למינוי בעת זו. השניים טענו כי בצה"ל מתוכננים הליכים שונים שיהיו רלוונטיים לכהונת סגן הרמטכ"ל הבא, ועל כן עדיף להכניסו לתפקיד כבר עכשיו. כמו כן הבהירו השניים כי למינויו של אייזנקוט אין השלכות פוליטיות.

בעתירה שהגיש הפורום המשפטי נגד עיתוי המינוי נטען כי הוא "כובל את ידי השר הבא ומהווה מחטף לא ראוי ופגיעה בעבודת הממשלה הבאה". הפורום הבהיר כי טענתו לא היתה כלפי זהות המועמד, אלא כלפי עיתוי החלטתו של ברק.

גנץ, אייזנקוט וברק ב-2010צילום: אריאל חרמוני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ