סקר דעת קהל פלסטיני: הנייה גובר על עבאס

לפי הסקר, 48% מהנשאלים יצביעו לר"מ חמאס ורק 42% ליו"ר הרשות. לפני שלושה חודשים בלבד קיבל עבאס 51% תמיכה

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירה הס
עמירה הס

לו היו מתקיימות היום בחירות לנשיאות הרשות הפלסטינית, והמתמודדים היו ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה ויו"ר הרשות הנוכחי מחמוד עבאס (אבו מאזן) - הנייה היה המנצח. זהו אחד מממצאי סקר שפירסם היום (שני) המרכז הפלסטיני למדיניות ולחקר דעת קהל, בהנהלת חליל שקאקי.

לפי סקר דעת קהל זה, 48% מהמצביעים היו נותנים קולם להנייה, לעומת 45% לעבאס. בסקר שנערך לפני שלושה חודשים, 40% תמכו בהנייה ו-51% בעבאס. שיעור ההשתתפות בבחירות היפותטיות אלו היה 69%, לעומת 73% שיעור השתתפות במקרה של התמודדות בין מרואן ברגותי לבין הנייה: במקרה זה מנהיג הפתח הכלוא היה זוכה ב-51% מהקולות, והנייה ב-42%.

עם זאת, 44% מהנשאלים מאמינים שהמטרה הפלסטינית היותר דחופה (most vital goal), בשלב ראשון, (firstly) היא סיום הכיבוש הישראלי והקמת מדינה פלסטינית ברצועה ובגדה (כולל מזרח ירושלים). 33% מאמינים שהמטרה הדחופה ביותר היא להשיג את זכות השיבה לפליטי 1948 ו-14% מאמינים שהמטרה היא לבנות חברה דתית, שמיישמת את עקרונות האיסלאם.

הסקר התקיים בין 13 ל-15 בדצמבר ב-127 יישובים פלסטיניים ברצועת עזה ובגדה המערבית, שבהם רואיינו פנים אל פנים 1,270 מבוגרים. הפופולאריות של הנייה – הגבוהה ביותר מאז 2008, משויכת במישרין להתמודדות החמאס במלחמה האחרונה ולתוצאות המלחמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ