אושרה בניית 2,600 יחידות דיור בגבעת המטוס שמעבר לקו הירוק

הוועדה המקומית אישרה היום הקמה של שכונה יהודית חדשה בירושלים, לאחר שבראשית השבוע אושרה תוכנית לבנייה ברמת שלמה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים21
ניר חסון
ניר חסון

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה היום בצהריים (רביעי) תוכנית גדולה לבניית שכונה יהודית חדשה בגבעת המטוס בדרום העיר, מעבר לקו הירוק. האישור הושג ברוב של שישה תומכים נגד מתנגד אחד, סגן ראש העיר מטעם מרצ – פפה אללו. בראשית השבוע אישרה הוועדה את ברמת שלמה.

על פי התוכנית שאושרה היום יבנו למעלה מ-2,600 יחידות דיור בשטח אתר הקרוונים הישן. כמה מאות יחידות בתוך התוכנית מיועדות להרחבת בית צפפה. לטענת הפלסטינים וגורמי שמאל, התוכנית תשלים את הקפת הכפר בית צפפה בשכונות יהודיות ותקשה מאוד על חלוקת העיר בעתיד.

התוכנית להקמת השלב הראשון בשכונת גבעת המטוס נדחתה אתמול בוועדה המחוזית. התוכנית כללה הקמת כ-900 יחידות דיור באזור אתר הקרוונים הישן שבדרום ירושלים. הוועדה דחתה את התוכנית בשל קשיים משפט בשל פגמים משפטיים ותכנוניים. הוועדה אישרה תוכנית אחרת שתאפשר הקמת מאות יחידות דיור עבור תושבי הכפר הסמוך, בית צפפה.

בנוסף לבנייה בגבעת המטוס וברמת שלמה, פרסם אמש משרד השיכון מכרז לתפקיד מנהל פרוייקט להקמת שכונה חדשה בהתנחלות גבעת זאב שמצפון לירושלים. השכונה מתוכננת על מקום המכונה גבעת הבננה והיא אמורה להכיל 664 יחידות דיור.

נציגות האיחוד האירופי במועצת הביטחון של האו"ם – בריטניה, צרפת, גרמניה ופורטוגל הודיעו אתמול משותפת להחלטת ממשלת ישראל לקדם את הבנייה בשכונת רמת-שלמה. שלשום אמרה דוברת משרד החוץ בוושינגטון כי ארה"ב מתנגדת לקידום הבנייה ברמת שלמה וכי היא מבהירה זאת לישראל באופן קבוע.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול במהלך ביקור בישיבת הסדר בעכו לאישור תוכניות הבנייה ברמת שלמה ואמר כי על כל המפלגות הציוניות להביע תמיכה בבנייה בירושלים. "איני יכול להבין איך יש מפלגות ציוניות שלא תומכות בבנייה בירושלים", אמר. "ירושלים היא בירת הנצח של מדינת ישראל ואנחנו נמשיך לבנות בה. אחדות ירושלים זה דבר שמבטא הסכמה לאומית רחבה״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ