עמוס הראל
עמוס הראל

בחיל האוויר נערכים לאפשרות שחיזבאללה ינסה להחדיר טיסנים קטנים לשמי ישראל, לאחר שלפני חודשיים וחצי הופל מטוס ללא טייס מתוצרת איראן ששיגר הארגון לדרום הארץ. מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, אמר היום (רביעי) בשיחה עם עיתונאים בבסיס תל נוף, כי חיזבאללה רוכש כלי טיס בלתי מאוישים בגדלים שונים זה תקופה ארוכה וכי החיל נערך ליירוט טיסנים. הטיסנים קטנים בהרבה מהמל"ט ששוגר ולכן קשה יותר לזהותם במועד.

בהתייחסו למאמצי חיזבאללה אמר אשל: "לאיום הזה אנחנו מתכוננים לא מהיום. זה עולם הולך ומתפתח שכבר מחייב אותנו לתשובות יותר נרחבות. בהגנה אין לעולם חומה בצורה ששום דבר לא חודר בעדה. הרעיון הוא להתכונן לחשוב ולמשמעותי ולהתעלם מהפחות משמעותי".

אשל סירב להתייחס ישירות לשאלה בדבר פיצוץ שאירע אתמול במחסן נשק של חיזבאללה בדרום לבנון. "זה לא סוד שחיזבאללה ערוך בלבנון עם מחסני נשק, כולל בדרום לבנון, בניגוד להסכמי החלטות האו"ם", אמר. "מי שמחזיק מחסנים ומי שהולך לישון עם רקטות - זה מקום מאוד לא בטוח".

בתשובה לשאלה על האפשרות שמאגרי הנשק הכימי של משטר אסד בסוריה ייצאו משליטת צבא סוריה, אמר מפקד חיל האוויר: "תהליך ההתפרקות של סוריה הוא עובדה מוגמרת. המגמה ברורה מאוד. היא מאוד קרובה למדינת ישראל, בחצר האחורית שלנו. בסוריה קיימים מאגרי נשק מכל הסוגים, כולל נשק לא קונבנציונלי. שאלת השאלות היא מה יהיה ביום שאחרי. אין לנו תשובה אחת. אנחנו צריכים להכין מענה ולחיל האוויר יש תפקיד מרכזי. אחד מהתחומים בהם אנחנו מתכוננים זה מענה לעולם הנשק, כולל הלא קונבנציונלי. אנחנו מעמידים יכולות ואם יוחלט להפעיל אותן - נצטרך לפעול ולהצליח".


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ