חיילי צה"ל עוברים קורס ניכוש עשבים עוינים

בצה"ל הוחלט על עריכת קורסי ריסוס מיוחדים על מנת לנכש את העשבייה הגבוהה באזור גדר המערכת, מאחוריה מסתתרים מחבלים

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

בשנים האחרונות זיהו בצה"ל תופעה חדשה: מחבלים שמגיעים לאזור גדר המערכת של רצועת עזה, מסתתרים מאחורי עשבייה גבוהה ומשם יורים לעבר כוחות הצבא. כדי להתמודד עם התופעה, החליטו בצה"ל כי מעתה יעברו החיילים באזור קורס הדברה מיוחד שיספק להם את הכלים למנוע את גידול העשבייה.

בעבר הזמינו קבלן ריסוס לאזורים המיועדים, על מנת לטפל בעשבייה, אולם הדבר לא נחל הצלחה ובפיקוד העורף חיפשו פתרון אחר. לפני כחודש פנו ראשי הפיקוד לבוריס בורדמן, מדריך ריסוס בשירות ההדרכה והמקצוע במשרד החקלאות, בבקשה למצוא פתרון לבעיה. בורדמן נעתר לפניה קורס מיוחד בנושא בו ישתתפו 20 קצינים, נגדים וחיילים סדירים יצא דרך.

"פנו אליי מפיקוד העורף כדי לעזור להם להכשיר את הצוותים לבצע ריסוסים על גדר המערכת נגד העשבייה. הם סיפרו לי שלפני חצי שנה הסתתרו מחבלים מאחורי עשבייה בסמוך לגדר ישבו שם במארב וכתוצאה מכך נהרג חייל", מספר בוריס. לדבריו לאחר שהקבלנים הפרטיים לא הצליחו בעבודתם פיקוד העורף החליט לרסס ולהדביר בעצמו. "הזמנו את אנשי הפיקוד למשרד החקלאות, והחלטנו לעשות קורס, שהתמקד בריסוס עשבייה. הקורס הייחודי שבנינו עבור צה"ל נועד ללמד את חיילי צה"ל את עקרונות הריסוס ויישומם בשטח. בנוסף נלמד את החיילים נושאי טוקסיקולוגיה, שיטות ריסוס, הדברת עשבים בשטחי בור ובטיחות ריסוס בעבודה", הוסיף בוריס.

חיילי צהל מסיירים באיזור גדר המערכת ברצועת עזהצילום: רויטרס

הצוות הראשון סיים לפני מספר ימים את הקורס המיוחד שנערך במחנה נתן בבאר שבע. החיילים שמעו הרצאות ממומחים בתחום ההדברה והריסוס כמו גם הרצאות בנושאי בטיחות עקב שימוש בחומרים רעלים. בסיום הקורס המקוצר עברו החיילים מבחן של משרד החקלאות בנושא. "הופתעתי לטובה" סיפר בורדמן, "הם לא חקלאים והם השיגו תוצאות טובות מאוד, כמעט בלי טעויות". בעוד מספר ימים יקבלו המשתתפים תעודות על סיום הקורס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ