ביקורת במשרד החוץ: מקורבי ליברמן נותרו לנהל את לשכתו באישור נתניהו

במשרד טוענים ש"המקורבים מסתובבים ויכולים לעדכן את ליברמן מבפנים על הנעשה בהיעדרו" למרות שהחוק אוסר עליהם לעבוד עמו אחרי התפטרותו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

צוות מצומצם של מקורבים לשר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, שמונו על ידו לתפקידים רגישים בלשכתו, נותר לעבוד במשרד החוץ גם לאחר פרישתו בשבוע שעבר. השלושה, דוברו האישי צחי משה, מנהלת לשכתו סיגי לוי והמזכירה לימור שלאל, מוסיפים לעבוד בלשכת שר החוץ גם בימים אלה. הם מונו במסגרת מכסת משרות האמון ומקבלים שכר ותנאים מן המשרד. על אף שמדובר במשרת אמון, שר החוץ החדש, ראש הממשלה בנימין נתניהו, החליט על פי חוק להמשיך להעסיק אותם – אף על פי שהוא נהנה ממילא משירותי דוברות וניהול לשכה של הצוות הנרחב בלשכת ראש הממשלה.

גורמים במשרד החוץ מתחו אתמול (שני) ביקורת על המהלך: "זה מרגיש כאילו ליברמן השאיר חוליית פיקוד קדמית מטעמו במשרד, והאנשים הקרובים לו ביותר לאורך הקדנציה ממשיכים להסתובב בלשכה ויכולים לעדכן אותו מבפנים על מה שנעשה בהיעדרו. מבחינה ציבורית זה נראה רע מאוד, בעיקר על רקע העובדה שבימים אלה מתנהלת חקירת משטרה על תפקודו של ליברמן כשר חוץ, ונתניהו בוחר לאפשר לאנשים הקרובים לו ביותר להוסיף ולעבוד בה".

על פי חוק, לשלושה אסור לעבוד בעבור ליברמן מאז התפטרותו. ואולם, בפועל מאז כניסת ההתפטרות לתוקף, הם נדרשו גם לענייניו של השר לשעבר. כך, הדובר משה היה מעורב בתיאום הריאיון שנתן ליברמן לחדשות ערוץ 2 ביום חמישי האחרון ובמקביל, בשל הזיהוי שלו כיועצו של ליברמן, כתבים מוסיפים לפנות אליו בענייניו של השר לשעבר.

נתניהו וליברמן בעת ההכרזה על האיחודצילום: אמיל סלמן

"אין לנו שום נגיעה כיום לליברמן", מבהיר משה בתגובה. "היו כמה דברים טבעיים, שהיתה לי נגיעה אליהם עוד מלפני התפטרותו של ליברמן, כמו למשל הריאיון לערוץ 2. באופן טבעי פונים אלי עד היום כתבים ומשייכים אותי לליברמן, אבל אני מפנה אותם לדובר ישראל ביתנו, טל נחום". ליברמן מסר בתגובה כי, "לפי בקשתו של ראש הממשלה, בתיאום עם נציבות שירות המדינה וכמקובל במקרים כאלו, נשאר בלשכת שר החוץ צוות מצומצם כדי לטפל בדברים שדורשים טיפול". ממשרד ראש הממשלה נמסר: "בזמן כהונתו של ראש הממשלה, גם כשר החוץ בפועל, הוא נזקק לצוות מצומצם ומנוסה שיסייע לו בפעילות זו".

חידוש חקירת המשטרה נגד ליברמן בגין התנהלותו המקצועית במשרד החוץ, לא צפויה לפגוע במפגן האחדות שיציגו הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ לשעבר. השניים צפויים לנאום בעצרת להשקת הקמפיין המשותף, הערב בבנייני האומה בירושלים. הקמפיין יוצא לדרך כשלושה שבועות בלבד לפני יום הבחירות ובעקבות ביקורת שמתחו בכירים במפלגה על היעדר פעילות בשטח או מסרים בתקשורת. גורמים המעורים בקמפיין טענו מנגד שחידוש הדיונים על בנייה בירושלים ובהתנחלויות הן חלק מקמפיין שקט שניהלה המפלגה, ואמור היה להפוך את הנושא המדיני ביטחוני למוקד סדר היום הציבורי ערב הבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ