גילי כהן
גילי כהן

השב"כ וצה"ל עצרו חוליה של החזית העממית שלפי החשד תכננה לחטוף חייל כדי לשחרר את מנהיג הארגון, אחמד סעדאת, מהכלא הישראלי, כך הותר היום לפרסום. בשירות הביטחון הכללי אומרים כי שני החשודים, אשרף אבו עראם ומוחמד זייתון, שנעצרו בספטמבר, שניהם בני 25 מרמאללה, הודו בכוונתם לבצע את החטיפה. 

בשב"כ טוענים כי אבו עראם כבר יצר קשר עם סוחר נשק מקומי, בניסיון להשיג ממנו שני אקדחים ורובה אוטומטי שישמשו אותו בעת החטיפה. לדברי השב"כ, השניים שקלו לפתוח באש על קבוצת חיילים, ולחטוף את אחד מהם בחסות המהומה. לחילופין הם שקלו לחטוף ישראלי, שימתין לטרמפ באזור צומת ג'ית שבשומרון.

מחקירת השב"כ עולה כי הם תכננו לבצע את החטיפה באמצעות כלי רכב מסחרי, ולהחביא את החטוף בדירת מסתור בכפר עקב. נגד אבו עראם וזיתון הוגשו בחודשיים האחרונים כתבי אישום לבית המשפט הצבאי ביהודה בגין קשירת קשר לחטיפת חייל. השניים עצורים עד לתום ההליכים המשפטיים בעניינם.

אחמד סעדאת במשפטו ב-2006צילום: באו באו

בנוסף דיווחו כוחות הביטחון כי מאוחר יותר נעצרו שמונה פלסטינים נוספים, שלפי השב"כ הודו בפעילות במסגרת "החזית העממית" באזור רמאללה. השמונה הנוספים חשודים כי היו מעורבים בהפגנות ו"טרור עממי נגד כוחות צה"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ