בישראל אישרו כי התקיימה פגישה חשאית בין נתניהו והמלך עבדאללה

בלשכת רה"מ סירבו להתייחס לדיווח על הפגישה אולם גורמים ישראלים אישרו כי היא עסקה במצב בסוריה, החשש מנשק כימי והקיפאון בין ישראל לפלסטינים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

גורמים ישראלים אישרו ל"הארץ" את הדיווח בעיתון "אל-קודס אל-ערבי" אתמול לפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו נסע לירדן, לשם פגישה חשאית עם המלך עבדאללה. לדבריהם, הפגישה התקיימה ברבת-עמון בשבועות האחרונים ועסקה במצב המידרדר בסוריה ובחששות לגבי הנשק הכימי במדינה. בלשכת ראש הממשלה סירבו להתייחס לדיווח.

לפני כמה שבועות פרסם העיתונאי ג'פרי גולדברג באתר של המגזין "אטלנטיק" כי שני שליחים מטעמו של נתניהו הגיעו בחודשים האחרונים לירדן כדי לבקש "אור ירוק" לפעולה צבאית ישראלית נגד מאגרי הנשק הכימי. לפי אותו דיווח, הירדנים הסתייגו באותה עת מפעולה צבאית כזו.

גורמי מודיעין אמריקאים שצוטטו בכתבה, ציינו כי המסר הירדני היה שטרם בשלו התנאים למהלך שכזה. לפי גולדברג, אחד הבכירים שדיבר איתם הסביר כי הפנייה הישראלית לעמאן נובעת מחשש להשפעות התקיפה הישראלית על יציבות המשטר בירדן.

הפגישה בין נתניהו למלך ירדן עסקה גם בקיפאון המדיני בין ישראל לפלסטינים. לפני כמה שבועות, לאחר המהלך הפלסטיני באו"ם הגיע המלך עבדאללה לרמאללה ונפגש עם יו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו-מאזן). בפגישה הציע המלך לאבו-מאזן לחדש את המו"מ בין ישראל לפלסטינים על אדמת ירדן מיד לאחר הבחירות בישראל ב-22 בינואר. ייתכן שהפגישה בין נתניהו למלך קשורה לאותה יוזמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ