מבקר המדינה יפרסם בשבוע הבא את הדו"ח הסופי בפרשת הרפז

לאחר עיכובים רבים והסתעפויות משפטיות, סיכמו משרד המבקר ויו"ר ועדת הביקורת של הכנסת, אורי אריאל, על פרסומו של הדו"ח ביום שלישי הבא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הדו"ח הסופי של מבקר המדינה בפרשת מסמך הרפז יתפרסם בתחילת השבוע הבא. כך סוכם בימים האחרונים בין משרד המבקר, יוסף שפירא, לבין יו"ר ועדת הכנסת לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי).

על פי הסיכום, תקיים ועדת הביקורת את ישיבת הסיכום שלה אחרי פרסום הדו"ח, ביום שלישי הבא, 8 בינואר, אולם ייתכן שהיא תידחה ליום ראשון שלאחר מכן, 13 בינואר. כנהוג, אמור משרד המבקר להפיץ את הדו"ח לעיונם של כלי התקשורת כמה ימים קודם לכן (עוד בטרם ניתן יהיה לפרסמו רשמית). בכך אמורה להגיע לסיומה פרשה שהסעירה את צמרת צה"ל ומערכת הביטחון במשך שנתיים וחמישה חודשים, מאז פרסום המסמך המזויף בערוץ 2.

לפרסום הסופי קדמו עיכובים רבים והסתעפויות משפטיות מורכבות. המבקר הקודם, מיכה לינדנשטראוס, פרסם טיוטה ראשונה של הדו"ח בתחילת מארס 2012. טיוטה "כמעט סופית" הופצה למעורבים בספטמבר האחרון וגם לאחריה עוד נעשו כמה תיקונים בנוסח הסופי. ח"כ אריאל הביע בימים האחרונים בכמה הזדמנויות זעזוע מהממצאים ותקף במשתמע את הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי.

אריאל גם הודיע כי בכוונתו להביא למינוי ועדת חקירה ממלכתית בפרשה, עניין הנתון בתחום סמכותו. עם זאת, לא ברור אם ועדת חקירה אכן תמונה בסופו של דבר. המבקר הקודם לינדנשטראוס העביר במאי האחרון המלצה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפתוח מחדש בחקירה פלילית בפרשה. וינשטיין, המסתייג מההמלצה, טרם השיב באופן סופי לפנייה.

יו"ר הכנסת ריבלין והמבקר שפירא צילום: מיכל פתאל

פרשת הרפז פרצה באוגוסט 2010 בעקבות חשיפתו של מסמך שבדיעבד התברר כי זויף בידי סא"ל (במיל') בועז הרפז, מקורבו של אשכנזי. המסמך תואר תחילה כתוכנית של מקורבי שר הביטחון אהוד ברק להביא למינויו של האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל. הדו"ח הסופי מותח ביקורת קשה על התנהלות אשכנזי וסביבתו - ובעיקר עוזרו, אלמ" ארז וינר, בפרשת הקשר עם הרפז והמהלכים שעשה לאיסוף מידע מכפיש על ברק, ראש המטה שלו יוני קורן והאלוף גלנט. בנוסף, נמתחת ביקורת מינורית יותר על התנהגות ברק כלפי אשכנזי בכמה סוגיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ