טייסי חיל האוויר נטשו מטוס אף-16 במהלך הנחיתה

הטייס והנווט זיהו תקלה טכנית כשכבר היו על מסלול הנחיתה, והחליטו לנטוש. ככל הנראה הם לא נפגעו, אך למטוס נגרם נזק. קצין בכיר: הם פעלו כנדרש

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

טייסי חיל האוויר נטשו היום מטוס אף-16 במהלך הנחיתה בבסיס רמת דוד. צוות המטוס - טייס הקרב והנווט - נטש את המטוס כשהוא כבר היה על גבי מסלול הנחיתה לאחר שזיהה תקלה טכנית. ככל הנראה השניים לא נפגעו והם עושים כעת את דרכם לבדיקות רפואיות בבית חולים. בעקבות המקרה עצרו בחיל האוויר את כל טיסות האימונים של מטוסי האף-16 מדגם "ברק". עם זאת, טיסות מבצעיות יתקיימו כסדרן ויתר מערך הקרב של חיל האוויר ימשיך בפעילות. מפקד החיל, אלוף אמיר אשל, הורה על הקמת ועדת חקירה לבדיקת נסיבות האירוע.

מהפרטים הראשונים שנמסרו לאחר המקרה עולה כי בשלב הנחיתה, כאשר גלגלי המטוס כבר נגעו במסלול הנחיתה והמטוס החל להוריד את מהירותו מ-300 קילומטר לשעה למהירות נמוכה יותר, התגלתה התקלה וצוות הטייסים החליטו לנטוש. החשש שעמד בפני הצוות היה שהמטוס עלול להתהפך, ובחיל האוויר אומרים כי הם פעלו כפי הנדרש מהם במצבים אלו. "הטייס והנווט יושבים חשופים ובירידה מהמסלול במהירות גבוהה יש חשש שהמטוס יתהפך", אמר היום קצין בכיר בחיל. "הפעולות מנחות לנטוש במצב כזה, זה מה שהם עשו וטוב שכך".

למטוס עצמו נגרם נזק, הוא סטה ממסלול הנחיתה ונעצר. כעת נמצא כלי הטיס בטיפול של צוותים טכניים של חיל האוויר. לדברי הקצין, נכון לרגע זה הוא אינו מוצא קשר בין התקרית לאירועים אחרים הקשורים לנטישת מטוסים. "ממה שאני מתרשם, הטייסים פעלו בדיוק כפי שמלמדים בסימולטור. הם היו עלולים להיהרג ולכן הם נטשו".

אף-16 בתרגיל בעובדהצילום: חיל האוויר היווני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ