גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן

עוזר הרמטכ"ל לשעבר, אל"מ ארז וינר, עתר היום (רביעי) לבג"ץ כנגד מבקר המדינה, בבקשה להוציא צו על תנאי המורה לבטל את הביקורת המופנית כלפיו בפרשת "מסמך הרפז".

"הדו"ח הוא עובדה קיימת ואנחנו פונים לבטל את הדו"ח בכל מה שקשור לביקורת המופנית נגד וינר", הסביר סנגורו של עוזר הרמטכ"ל, סא"ל (מיל') עו"ד עודד סבוראי. הערב הוחלט להעביר את העתירה להרכב של שלושה שופטים. דיון ייקבע בהמשך. על מבקר המדינה להגיש תגובה מקדמית שלושה שבועות לפני מועד הדיון.

דו"ח מבקר המדינה בפרשת "מסמך הרפז" יפורסם לציבור ביום ראשון הקרוב בשעה 16:00. דו"ח הביקורת, שהחל את בדיקתו בחודש נובמבר 2010, נכתב ברובו בעת כהונתו של מבקר המדינה הקודם, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, אך חתום על ידי המבקר הנוכחי, השופט בדימוס יוסף שפירא.

טיוטת הדו"ח הסופית הועברה לידי כל המבוקרים המרכזיים בו, וכן לידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הרמטכ"ל הנוכחי, בני גנץ והיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.  משרד מבקר המדינה העביר לידי וינשטיין את הטיוטה הראשונה עוד בחודש מאי האחרון, מחשש למעשים פליליים המגולמים בו. ככל הידוע מתשובתו האחרונה של וינשטיין ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי), הנושא עדיין נמצא בבדיקתו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ