בפעם השנייה השבוע |

מעצר מבוקשים בגדה הסתבך

כוח של מג"ב שהגיע לעצור מבוקש בג'נין נתקל בכ-500 תושבים שיידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה. הפלסטינים: קשישה ננשכה וצעיר נפצע מאש חיה

ג'קי חורי
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי
גילי כהן

בפעם השנייה השבוע מסתבך מעצר מבוקשים של צה"ל בגדה המערבית והופך לעימות אלים עם פלסטינים. הבוקר (חמישי) הגיע כוח של משמר הגבול לעצור מבוקש פלסטיני בג'נין, החשוד במעורבות בטרור. במהלך הפעילות החלו הפגנות באזור, ועל פי צה"ל כ-500 תושבים יידו אבנים לעבר החיילים, זרקו בקבוקי תבערה וגלגלו לעברם צמיגים בוערים. במהלך האירוע נשך כלב צה"לי קשישה ועל פי דיווחי הפלסטינים, נורה צעיר בן 23 ברגלו מאש חיה. בצה"ל בדקו את הדיווח על הירי ונמצא כי הצעיר נפצע מירי כדור גומי.

מצה"ל נמסר כי הכוח שנכנס לג'נין כדי לבצע את המעצר, יצא ממנה בלעדיו כיוון שלא היה בביתו. בשל העימותים, נאלצו החיילים לירות רימוני גז והלם כדי לפזר את ההפגנה ולצאת מהעיר. עם זאת, הפלסטינים מדווחים כי הכוח עצר את המבוקש, אמג'ד אגבריה, באזור התעשייה בג'נין.

בצבא מאשרים כי קשישה פלסטינית נפצעה באורח קל מנשיכת כלב ופונתה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בישראל. לטענת הפלסטינים, האשה בת 90, שהתה בבית אליו פרץ הכוח, ובו ננשכה. לא מדובר בפעם הראשונה בה פלסטינים נפגעים בשל מכלבים על ידי כוחות הביטחון. בהפגנה בשנה שעברה בכפר קדום נפגע צעיר פלסטיני מנשיכת כלב של יחידת עוקץ. לאחר המקרה אמרו בצבא כי יפסיקו להשתמש בכלבים לפיזור הפגנות. לא ברור במקרה הזה אם הקשישה הפלסטינית נפגעה במהלך מבצע המעצרים והחיפוש בבתים או בעימותים שהתפתחו לאחר מכן.

כוחות הביטחון מתעמתים עם פלסטינים במהלך פעילות בשכם. צפו בסרטון

שלשום פרצו עימותים בין פלסטינים לכוחות הביטחון בפעילות מבצעית בכפר טמון הסמוך לג'נין. בצה"ל אמרו כי האירוע, שכלל יידוי אבנים מאסיבי של תושבי הכפר, התרחש במהלך מבצע של יחידת המסתערבים למעצרו של המבוקש מוראד בני עודה. הפעילות שלשום כללה מספר רב של חיילים, בהם גדוד של חיילי הנדסה קרבית, כוח נוסף ממשמר הגבול וכן אנשי שירות הביטחון הכללי. לפי גורם צבאי, הסיבה להתפרעות היא הנוכחות המוגברת של כוחות הצבא בכפר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ