חיים לוינסון

פרקליטות מחוז ירושלים החליטה היום (ראשון) לסגור את תיק החקירה נגד קטין בן 13.5 החשוד ביידוי בקבוק תבערה לעבר מונית פלסטינית בגדה, בשל חוסר ראיות פורנזיות בזירת האירוע. הקטין, בן 13.5, נחשד ביידוי בקבוק תבערה לעבר מונית פלסטינית באוגוסט השנה ליד היישוב בת עין בשטחים. בעקבות המעשה התלקחה המונית, ושישה מבני המשפחה שנסעו בה נפצעו קשה.

לאחר התקרית נעצרו שלושה קטינים תושבי בת עין ושרידי הדי.אנ.איי של החשוד המרכזי נמצאו על כפפה בזירה. התיק הועבר לפרקליטות בספטמבר, אך לאחר גרירת רגליים ממושכת הוא נסגר.

במונית שנפגעה ישבו שישה מבני משפחת ראיידה. כולם תושבי הכפר נחלין. חסן ראיידה, בן 27, שישב במושב האחורי של הרכב סיפר כי "היינו בדרך לקניות והנהג ראה שניים שמנסים לזרוק משהו, הוא ניסה לברוח ואז זה פגע בנו". לדבריו, התחושה לא היתה של פגיעה מבקבוק תבערה אלא "חומר נפץ שהתפוצץ בתוך הרכב". חסן ושאר בני המשפחה הצליחו לחלץ את עצמם מהרכב. הוא סובל מכוויות קשות בפניו ובידיו וכן מפגיעה בגב.

החשודים בבית המשפטצילום: אוליבייה פיטוסי

מהפרקליטות נמסר כי "לאחר בחינה מעמיקה ויסודית של חומר הראיות, נתבקשו תחילה השלמות חקירה, אולם גם לאחר שבוצעו השלמות אלה, לא נמצאו ראיות להוכיח ברף הנדרש במשפט פלילי את זהות מבצע העבירה, ולפיכך לעת הזאת לא יוגש כתב אישום בפרשה. החקירה בעניין זה תימשך".


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ