הרשות הפלסטינית תכונה מעתה "מדינת פלסטין" במסמכיה הרשמיים

על פי הצו הנשיאותי שפרסם היו"ר מחמוד עבאס, בתוך חודשיים ישונו הדרכונים, תעודות הזהות והבולים: "מדובר בצעד מוחשי ליישום הכרת העצרת הכללית של האו"ם"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) פרסם אתמול (ראשון) צו נשיאותי למעבר לשימוש בשם "מדינת פלסטין" בכלל המסמכים הרשמיים של הממשלה הפלסטינית, ובכלל זה דרכונים ותעודות זהות. החותמת מדינת פלסטין תחליף את הכינוי "הרשות הלאומית הפלסטינית" שהיה בשימוש מאז הסכמי אוסלו ועד היום.

על פי ההודעה שפורסמה על ידי סוכנות הידיעות הפלסטינית "ופא", מדובר בצעד מוחשי ליישום החלטת העצרת הכללית של האו"ם על ההכרה במדינת פלסטין, ובכזה שיהווה שלב ראשון במגמת בניית מוסדות המדינה החדשה.

פוסטר של עבאס במסגרת חגיגות 48 שנה להקמת אש"ף בעזהצילום: רויטרס

בהתאם להחלטת עבאס, בתוך חודשיים תשלים הממשלה הפלסטינית את המעבר לשימוש בשם מדינת פלסטין בכלל המסמכים הרשמיים שלה, ובהם מסמכי רישום אוכלוסין כמו תעודות זהות ודרכונים, כמו גם רישיונות רכב ובולים. עוד, קובעת ההחלטה כי המסמכים החדשים הללו יעמדו לרשותם של כלל האזרחים הפלסטינים – הן תושבי הגדה והן תושבי עזה, ואפילו פליטים המתגוררים במדינות אחרות.

יש לציין כי נורווגיה היתה המדינה הראשונה שהחלה להשתמש בניסוח "מדינת פלסטין" בהתכתבויותיה הרשמיות - מיד לאחר החלטת העצרת הכללית של האו"ם לפני קצת יותר מחודש – זאת אף לפני יתר מדינות ערב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ