מועצת גוש עציון הגישה תצהיר שקרי לבג"ץ כדי למנוע פינוי במאחז לא חוקי

פלסטינים עתרו בדרישה להרוס מבנים שנבנו במאחז שדה בועז ללא היתר. כדי לסכל את הפינוי טענה המועצה שהבתים אוכלסו, אף שהם עדיין בבנייה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

המועצה האזורית גוש עציון הגישה לבית המשפט העליון תצהיר שקרי, על פיו מבנים שנבנו בניגוד לחוק כבר אוכלסו, ואי אפשר להוציא נגדם צו ביניים. 

נושא העתירה הוא ארבעה מבנים הנבנים ללא היתרי בנייה במאחז שדה בועז, סמוך להתנחלות נווה דניאל. קבוצה של תושבים מהכפר אל-חאדר עתרה לבג"ץ בדצמבר בדרישה להרוס את כביש הגישה למקום, הפולש לקרקעותיהם הפרטיות. כמו כן, ביקשו להרוס את ארבעת המבנים שנבנו ללא היתרים, ולהוציא צו ביניים האוסר על המשך העבודות.

בתגובה לבג"ץ שהוגשה בשבוע שעבר, טענה המועצה האזורית גוש עציון, אותה ייצג עו"ד עקיבא סילבצקי, כי מדובר באדמות מדינה "שטרם הוכרזו". לדבריהם, הבנייה המדוברת כוללת ארבעה מבנים, המאוכלסים בארבע משפחות. כדי לאמת את דבריה, צירפה תצהיר של דב ברק, רכז הקרקעות במועצה, המעיד כי היה במקום וכי המבנים מאוכלסים. 

בנייה בהתנחלותצילום: תומר אפלבאום

עניין אכלוס הבתים מהותי להוצאת צו ביניים נגד מבנים שבבנייה, שכן הוצאת משפחה מבית שבו היא כבר מתגוררת, הוא עניין משפטי מורכב בהרבה מאשר מניעת איכלוס של מבנה.

עם זאת, בסיור שערך במקום דרור אטקס, חוקר ההתנחלויות שמסייע לעתירה, לאחר הגשת התצהיר בידי המועצה, התברר כי פועלים עוד עמלו על הכשרת הבתים הלא-מאוכלסים. עד אתמול (ראשון) עוד עבדו הפועלים באתר, ללא זכר למשפחות כלשהן. אטקס הגיש תלונה במשטרה על הגשת התצהיר השקרי, וכן עדכן את בג"ץ. בשל כך, הוציא אתמול שופט העליון צבי זילברטל צו ארעי, האוסר על איכלוס המבנים במאחז.

לחצו להגדה

עו"ד ג'יאת נאסר, שהגיש את העתירה, אמר ל"הארץ" כי "אנחנו מכירים את ההתנהלות שלהם. הם מנצלים את זמן התגובה שהשופטים נותנים להם כדי לקבוע עובדות בשטח. צילמנו את המבנים בפנים ואת חוטי החשמל הלא מחוברים. אני מקווה שהמשטרה תתייחס ברצינות לעבירה הזו".

חרף פניית "הארץ" למועצה האזורית גוש עציון לקבלת תגובה כבר ביום חמישי האחרון, עד כה לא נמסרה כל התייחסות לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ