חיים לוינסון

בית המשפט העליון, בשבתו כבג"ץ, הוציא צו ארעי המונע את פינוי המאחז הפלסטיני שהוקם אתמול (שישי) בשטח E1. זאת לאחר שהיום בבוקר באו למקום כוחות ממשטרת מעלה אדומים ואמרו לנוכחים כי עליהם להתפנות, ואם לא – יפונו בכוח.

כמאתיים פלסטינים הקימו אתמול 21 אוהלים בשטח E1. למקום הגיעו אנשי המינהל האזרחי, שהוציאו צו לסילוק "פלישה טרייה" מאדמות מדינה. ארבע משפחות בדואיות מהאזור, הטוענות לבעלות על הקרקע, עתרו לבג"ץ בבקשה למנוע את ההריסה.

בעתירה, שהוגשה על ידי עורך דין תאופיק ג'אברין, נכתב כי  "האוהלים הוקמו על אדמותיהם הפרטיות, כחלק ממיזם תיירותי למשוך תיירים ללימוד המורשת של הבדואים החיים באזור ולעבור את החוויה הבדואית במדבר". על פי העתירה, המיזם מכונה "אלבאדיה" ואמור לכלול "מגוון פעילויות חווייתיות להיכרות עם התרבות הערבית הבדואית, אפיית פיתה על הסאג, טחינת קמח באבני ריחים, טקס חינה וסיפורים מחיי הבדואים. מדובר במיזם עונתי לתקופת החורף והאביב בלבד".

המאחז הפלסטיני ב-E1, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

במשטרה טוענים כי הצו שהוציא בית המשפט מונע את פינוי האוהלים, אך לא את פינוי בני האדם. לעת עתה, הפינוי לא החל. הסוגיה נבדקת כעת משפטית. בכל מקרה, מתכוונים בצבא ובמשטרה לפנות עוד היום לבג"ץ בבקשה להסיר את צו הארעי, בנימוק שהעותרים הטעו את בית המשפט ולא מדובר במיזם תרבותי אלא בפרובוקציה מדינית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ