תושב ואדי ערה שהיה עצור בלבנון הסתנן למצרים ונעצר

אחמד ג'מאל דעייף, כנראה מעורער בנפשו, נעצר בידי שלטונות מצרים אחרי שחצה היום את הגבול ללא מסמכים. משרד החוץ: מעודכנים בפרטי המקרה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

תושב ואדי ערה, חצה היום (שבת) את הגבול למצרים וביקש מקלט מדיני. הוא נעצר זמן קצר לאחר מכן. ממשרד החוץ נמסר כי הם מעודכנים בפרטי המקרה. אותו אדם גם חצה את הגבול ללבנון לפני כשנה וחצי ונעצר בידי השלטונות בטרם הושב לישראל.

שלטונות מצרים אישרו כי עצרו אזרח ערבי-ישראלי שהסתנן למצרים וביקש מקלט מדיני. על פי דיווח באתר עיתון "אל אהראם" האיש, אחמד ג'מאל דעייף בן 33, הסתנן לשטח מצרים באזור טאבה כשברשותו לא היו מסמכי זיהוי. מקורות ביטחוניים מצריים דיווחו כי האיש הזדהה בפני חוקריו וטען כי עבד כטבח באילת ונמלט משם, שכן חש שהוא מושפל ומקופח, וכי הוא מרגיש בטוח במצרים.

על פי הדיווח, דעייף הועבר לחקירה בידי התביעה הכללית המצרית באזור נואיבה כשבתומה מעצרו הוארך בארבעה ימים. במקביל שירותי הביון במדינה בודקים את טענותיו ואם הוא אכן מבקש מקלט מדיני.

דעייף, תושב הכפר עארה שבוואדי ערה, הוחזר לישראל מלבנון לפני כעשרה חודשים לאחר שחצה את קו הגבול באזור ראש הנקרה דרך הים. דעייף שהה אז במעצר במשך שישה חודשים ולבסוף שב לישראל בסיוע הצלב האדום. בני משפחתו טענו אז כי הוא עבד כטבח בנתניה ובא לראש הנקרה בתור חובב צלילה. אולם אחיו הוסיף בריאיון לתחנת הרדיו "א-שמס" כי דעייף מבצע לעתים מעשים משונים ובלתי מוסברים, ואפשר להגדירו כמעורער בנפשו.

ממשרד החוץ נמסר כי הדיווח מוכר ופרטי האירוע נבדקים על ידי הגורמים הרלוונטיים. בתוך כך, התביעה הכללית במצרים האריכה את מעצרו של אנדריי פשניצ'ניקוב, צעיר ישראלי העצור במדינה כשבועיים. על פי הדיווח, שירותי הביטחון המצריים עדיין בודקים את טענותיו של פשניצ'ניקוב שחצה את הגבול ללא הדרכונים שלו. כלי התקשורת במצרים מתעלמים מהעובדה שהאיש הוא פעיל שמאל שהתגורר באחרונה במחנה הפליטים דהיישה שליד בית לחם, ומדגישים את העובדה שמדובר בחייל בצה"ל לשעבר החשוד בריגול לטובת ישראל.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ