פרס נפגש עם מלך ירדן ודן עמו בחידוש תהליך השלום

בפגישה שנערכה בשולי הפורום הכלכלי בדאבוס ותואמה מראש עם נתניהו, דנו השניים, ככל הנראה, גם בתוצאות הבחירות בישראל

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

הנשיא שמעון פרס נפגש הערב (שישי) עם מלך ירדן עבדאללה השני, בשולי הכנס הכלכלי בדאבוס שבשוויץ. הפגישה, שנקבעה עוד לפני הבחירות בישראל, תואמה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. במוקד השיחה עמד הקיפאון בתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. לדברי גורמים בבית הנשיא, גם פרס וגם מלך ירדן הדגישו כי יש לעשות כל מאמץ כדי לחדש את המשא ומתן בהקדם האפשרי.

בבית הנשיא לא מסרו פרטים נוספים לגבי השיחה, אולם ככל הנראה היא עסקה גם בתוצאות הבחירות בישראל ובסיכויים ליציאה מהקיפאון המדיני בעקבות הבחירות. נושא נוסף שנידון בפגישה הוא מלחמת האזרחים בסוריה.

ביום רביעי האחרון, בעיצומה של המערבולת הפוליטית שנוצרה בעקבות תוצאות הבחירות, כינס נתניהו דיון ביטחוני מיוחד וחריג על מלחמת האזרחים בסוריה, בדגש על מצבם של מאגרי הנשק הכימי במדינה. לדיון זומנו כל בכירי מערכת הביטחון. מדובר בדיון חריג ביותר לא בגלל תכניו, אלא בגלל העיתוי שבו התקיים - בעיצומם של המגעים הפוליטיים הראשונים להרכבת הקואליציה הבאה ויממה אחרי היוודע תוצאות הבחירות.

המלך עבדאללה בפורום הכלכלי בדאבוס, היוםצילום: רויטרס

הפגישה בין פרס לעבדאללה התקיימה לאחר שלפני כמה שבועות התקיימה פגישה חשאית בין המלך לראש הממשלה נתניהו בירדן. באותה פגישה הדגיש המלך בפני נתניהו כי הוא מעוניין לקדם יוזמה מדינית חדשה אחרי הבחירות בישראל וכי הוא מעוניין להזמין נציגים ישראלים ופלסטינים לקיים משא ומתן בחסות ירדנית ברבת עמון.

פרס נפגש אתמול בכנס בדאבוס עם ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, יוקייה אמנו, ודן איתו במגעים בין הסוכנות לבין איראן. בהודעה שפרסם אמאנו היום נמסר כי הוא הדגיש בפני פרס שהפתרון לסוגיית הגרעין האיראני צריך להיות דיפלומטי בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ