ארבעה פלסטינים נפצעו בינוני מירי צה"ל בצפון רצועה עזה

בצבא טוענים כי רק אדם אחד נפצע קל ליד גדר הגבול בצפון הרצועה. הפלסטינים מאשימים את ישראל בהפרת ההבנות שהושגו לאחר עמוד ענן

ג'קי חורי
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי
גילי כהן

ארבעה פלסטינים נפצעו היום (שישי) בינוני מירי חיילי צה"ל בשתי תקריות בצפון רצועת עזה, כך על פי דיווחים פלסטינים. מצה"ל נמסר כי ככל הידוע להם, מהירי נפצע קל רק פלסטיני אחד. על פי הצבא, עשרות פלסטינים התקהלו היום בצפון רצועת עזה, באזור האסור לשהייה, וניסו לחבל בגדר המערכת. כוח צה"ל ניסה להרחיק אותם, ירה באחד הפלסטינים ופצע אותו קל.

על פי הפלסטינים, שלושה אזרחים נםגעו מירי צה"ל מזרחית למחנה הפליטים ג'בליה, וחקלאי בן 20 נפגע מירי רימוני גז בשדות שליד בית להיא. כל הפצועים פונו לבית החולים בעזה. הפלסטינים מאשימים את ישראל בהפרת תנאי הרגיעה שסיימו את מבצע עמוד ענן, על ידי ירי ופגיעה בכל מי שנכנס לשטחים הסמוכים לגדר.

ביום רביעי נורתה למוות לובנא חנש בת 21 מבית לחם, על ידי קצין צה"ל בכביש 60 בין בית לחם לחברון. חנש היא האשה הראשונה שנהרגה מירי צה"ל בגדה מאז אפריל 2007, וההרוגה הרביעית בתקריות בגדה בשבועיים האחרונים.

ביום רביעי גם מת מפצעיו סלאח עמארין, בן 15 מבית לחם, שנורה ביום שישי שעבר סמוך לקבר רחל. על פי גרסת הצבא הוא יידה אבנים באמצעות רוגטקה לעבר עמדת צה"ל ונורה. בעת הלווייתו אירעו עימותים עם כוחות צה"ל סמוך לקבר רחל, ומתחם הקבר נסגר למבקרים. מפרטי המקרה עלה הכוח חש בסכנה לאחר שהצעיר התקרב לכיוונו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ