פיגוע דקירה בשומרון: פלסטיני דקר בן 17 בצומת תפוח

הפלסטיני, תושב רמאללה בשנות ה-20 לחייו, נתפס ונלקח לחקירה. מצבו של הנער מוגדר קל-בינוני והוא פונה לבית החולים בילינסון5

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פלסטיני דקר היום (שלישי) נער בן 17 סמוך למחסום תפוח שבשומרון. כוח משמר הגבול שהיה במקום פתח במרדף אחר הדוקר ועצר אותו. הפלסטיני, תושב רמאללה בשנות ה-20 לחייו, נלקח לחקירת כוחות הביטחון. 

הנער שנדקר הועבר לקבלת טיפול בבית החולים בילינסון שבפתח תקווה. בשלב זה מוגדר מצבו כקל-בינוני. ממגן דוד אדום נמסר כי הנער נפצע מדקירה בפלג גופו העליון בעת ששהה ב"טרמפיאדה" שבצומת תפוח.

בשבועות האחרונים נרשמת עלייה במתיחות באיזור יהודה ושומרון ובשלושת השבועות האחרונים אירעו ארבעה מקרים שבהם נהרגו פלסטינים מאש צה"ל בגדה המערבית. המקרה הראשון אירע לפני כשבועיים, אז נורה עודאי דרוויש, צעיר בן 17 שניסה לעבור באחת מפרצות גדר ההפרדה בסמוך למצודת יהודה בדרום הר חברון, על ידי כוח צה"ל השייך לפיקוד העורף. שלושה ימים לאחר מכן, במהלך עימותים עם כוח שריון בהפגנה בבודרוס, נורה למוות סמיר עוואד, בן 16. ביום שישי של אותו שבוע נפצע נער באורח אנוש מירי כוחות צה"ל בקבר רחל. במקרה זה עולה כי הצעיר התקרב לכוח עם רוגטקה ויידה לעברם אבנים, וככל הנראה עולה כי החיילים פעלו בתקרית זו לפי ההוראות. בשבוע שעבר נהרגה לובנא חנש, צעירה פלסטינית בת 22, מפגיעת כדורים חיים שירה קצין צה"ל, שביקש לדבריו לפגוע בכמה פלסטינים שהשליכו בקבוקי תבערה בכביש 60.

זירת הדקירה בצומת תפוחצילום: אגף בטחון - מועצה אזורית שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הגיב לאירוע הדקירה ואמר כי "ברור לכל בר דעת, כי אווירת החולשה המשודרת מהדרג הפוליטי, מחזקת את המוטיבציה של המחבלים לבצע פיגועים - בשני עברי הקו הירוק".

עוד הוסיף מסיקה: "לולא הוסרו המחסומים הביטחוניים ברחבי יהודה ושומרון, כולל בצומת תפוח עצמה, לא יכול היה המחבל להגיע למקום חמוש בסכין. על הממשלה לייצר מחדש את ההרתעה. הצעד הראשון המתבקש הוא להחזיר את המחסום הבטחוני בצומת תפוח ובצומת חווארה".

יו"ר ועד מתיישבי שומרון, בני קצובר אמר: "על צה"ל להיערך בהתאם בהחמרת המדיניות מול כל ניסיון פיגוע ומאידך על ראש הממשלה לחזור ולהשתמש בנשק התשובה הציונית ועל כל פיגוע לקדם פעולות בתחום ההתיישבות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ