גילי כהן
גילי כהן

הרמטכ"ל בני גנץ נחת היום (ראשון) בארצות הברית, כחלק מביקור עבודה בן חמישה ימים במהלכו ייפגש בין היתר עם מקבילו האמריקאי, יו"ר המטות המשולבים, הגנרל מרטין דמפסי. מדובר בביקור רשמי של גנץ, אליו מתלווים גם ראש אגף התכנון, האלוף נמרוד שפר, ונספח צה"ל בארצות הברית, האלוף יעקב אייש. עוד הצטרפה לנסיעה רעיית הרמטכ"ל, רויטל גנץ.

במהלך הביקור ייפגש גנץ גם עם בכירים נוספים בממשל האמריקאי. מי שיחליף את גנץ בעת נסיעתו יהיה סגן הרמטכ"ל, האלוף גבי אייזנקוט. שר הביטחון היוצא, אהוד ברק, צפוי לחזור היום לישראל, לאחר שהשתתף בכינוס ביטחוני בינלאומי במינכן.

דובר צה"ל מסר כי "במהלך הפגישות ידונו הצדדים באתגרים הביטחוניים המשותפים בתמונת המצב האזורית-ביטחונית במזרח התיכון ובשיתופי פעולה צבאיים". סביר להניח כי עיקר הפגישות יתמקדו בנושאי הגרעין האיראני והמצב בסוריה. בשבוע החולף שהה ראש אגף המודיעין, האלוף אביב כוכבי, אף הוא בפגישות ביטחוניות עם המקבילים לו בארצות הברית. אז מסרו בדובר צה"ל כי מדובר בנסיעת עבודה מתוכננת מראש. 

גנץ ודמפסי, בפגישה בשנה שעברהצילום: דובר צה"ל

לפני כשלושה חודשים ביקר בישראל הגנרל דמפסי, במהלך תרגיל ההגנה האקטיבית המשותף לשני הצבאות – ה-AC12, ובין היתר ביקר בסוללת "כיפת ברזל" שנפרסה באחד האתרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ